Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi, Mediasiya Şurasının təşkilati dəstəyi ilə Gənc Hüquqşünaslar İctimai Birliyinin həyata keçirdiyi layihə çərçivəsində Türkiyənin Medipol Universitetinin professoru Prof. Dr. Ergin Ergül tərəfindən qələmə alınan “Süni İntellekt və Hüquq” kitabı Azərbaycan dilinə tərcümə edilərək nəşr olunub.
Təqdimat mərasimində kitabın müəllifi Prof. Dr. Ergin Ergül, Mediasiya Şurasının İdarə Heyətinin sədri Nadir Adilov, “Femida Könüllüləri” Təşkilatının sədri Nilgün Məmmədova, Mediasiya Şurasının İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Əli Fərzəliyev, Gənc Hüquqşünaslar İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamil Lətifov, İdarə Heyətinin üzvü Səma Fərzəli, bir çox hüquqşünas və könüllü iştirak edib.
Tədbir zamanı Prof. Dr. Ergin Ergül süni intellektin hüquq elminə, hüquq peşəsinə və digər sahələrə təsiri barədə geniş çıxış edərək, iştirakçıların suallarını cavablandırmışdır.
Bu nəşr süni intellektin hüquqi aspektlərini öyrənmək istəyənlər üçün dəyərli bir vəsaitdir.
Təqdimatda iştirak və dəstəyə görə Mediasiya Şurasının sədri Nadir Adilova, Kitabın müəllifi Prof. Dr. Ergin Ergülə, “Femida Könüllüləri” Təşkilatının sədri Nilgün Məmmədovaya dərin təşəkkürümüzü bildiririk.

The book "Artificial Intelligence and Law," authored by Prof. Dr. Ergin Ergül, a professor at Turkey's Medipol University, has been translated into Azerbaijani and published within the framework of a project implemented by the Young Lawyers Public Union with the financial support of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan and the organizational support of the Mediation Council.
The presentation ceremony was attended by the book's author, Prof. Dr. Ergin Ergül, Chairman of the Mediation Council's Board Nadir Adilov, Chairwoman of the "Themis Volunteers" Organization Nilgün Mammadova, Advisor to the Chairman of the Mediation Council's Board Ali Farzaliyev, Chairman of the Young Lawyers Public Union's Board Kamil Latifov, Board member Sama Farzali, and many lawyers and volunteers.
During the event, Prof. Dr. Ergin Ergül delivered a comprehensive speech on the impact of artificial intelligence on legal science, the legal profession, and other fields, and answered participants' questions.
This publication is a valuable resource for those who wish to study the legal aspects of artificial intelligence.
We extend our sincere gratitude to Nadir Adilov, Chairman of the Mediation Council, Prof. Dr. Ergin Ergül, the author of the book, and Nilgün Mammadova, Chairwoman of the "Themis Volunteers" Organization, for their participation and support in the presentation.