Valideynliklə bağlı yaranan çətinliklər müasir dövrdə bir çox ailə üçün aktual problemə çevrilib. Uşaqların ilk illərində yaranan yuxu pozğunluqları, yeni məsuliyyətlər və iş-ailə balansının qorunması valideynlərin həyatını daha da çətinləşdirir. Bu səbəbdən də valideynlər gündəlik həyatlarını asanlaşdıracaq və qeyri-müəyyənliyi azaldacaq həll yolları axtarışına çıxırlar.
Redaksiya məlumat verir ki, süni intellekt əsaslı valideynlik köməkçisi olan "Sprouty", inkişafı sürətləndirmək, yeni bazarlara çıxmaq və valideynlərə doğumdan iki yaşına qədər etibarlı dəstək göstərmək missiyasını irəli aparmaq üçün `"AltaIR Capital"-dan 550,000 ABŞ dolları məbləğində toxum turu cəlb edib. "Sprouty", valideynlərə etibarlı və empatik dəstək təmin etmək məqsədi daşıyır.
"Sprouty", doğumdan iki yaşına qədər uşaqları olan ailələr üçün nəzərdə tutulub. Proqram, sübuta əsaslanan rəhbərliyi, pediatrlar tərəfindən hazırlanmış gündəlik mikro-məşqləri və erkən uşaqlıq dövründə valideynlərə yol göstərmək üçün fərdi tövsiyələri birləşdirir. Proqram, körpənin inkişafı haqqında aydın və etibarlı məlumatlar təqdim edir, qidalanma, yuxu, bez və gündəlik rejim izləmə, sübuta əsaslanan məqalələr və mərhələ rəhbərliyi kimi əsas alətləri bir yerdə cəmləşdirərək zehni yüklənməni azaldır. Proqramın bir xüsusiyyəti, süni intellektdən istifadə edərək körpənin ağlamasının ehtimal olunan səbəbini təxmin edir və 80 faizdən yuxarı dəqiqliklə nəticələr verir. "Sprouty"-nin həmtəsisçisi və baş direktoru Dmitri Rumbeshta bildirib ki, valideynlik bazarı hər gün yenilənir və hər an kimsə ilk dəfə valideyn olur. Onların əsas məqsədi bu səyahətə başlayan yeni valideynlərin etibarlı dəstəyi asanlıqla tapa bilməsini təmin etməkdir. Avropada qurulan və əsas komandası Böyük Britaniya və Kiprdə yerləşən "Sprouty", Avropa, Şimali Amerika, Avstraliya və Latın Amerikasında 1.7 milyon ailə tərəfindən istifadə olunur və indiyə qədər orqanik şəkildə inkişaf edib. Şirkət, toxum maliyyəsindən qlobal mövcudluğunu genişləndirmək, istifadəçi əldə etmə səylərini gücləndirmək və məhsul təklifini doğumdan üç yaşına qədər uşaqları dəstəkləmək üçün genişləndirmək üçün istifadə edəcək.

Трудности, связанные с родительством, в современную эпоху стали актуальной проблемой для многих семей. Нарушения сна в первые годы жизни детей, новые обязанности и поддержание баланса между работой и семьей еще больше усложняют жизнь родителей. Поэтому родители ищут решения, которые облегчат их повседневную жизнь и уменьшат неопределенность.
Redaksiya сообщает, что "Sprouty", помощник для родителей на основе искусственного интеллекта, привлек посевной раунд финансирования в размере 550 000 долларов США от "AltaIR Capital" с целью ускорения развития, выхода на новые рынки и предоставления надежной поддержки родителям от рождения до двух лет. "Sprouty" стремится обеспечить родителям надежную и эмпатичную поддержку.
"Sprouty" предназначен для семей с детьми от рождения до двух лет. Программа сочетает в себе научно обоснованное руководство, ежедневные микро-тренировки, разработанные педиатрами, и индивидуальные рекомендации для родителей в раннем детстве. Программа предоставляет четкую и надежную информацию о развитии ребенка, уменьшая умственную нагрузку, объединяя в одном месте основные инструменты, такие как отслеживание питания, сна, подгузников и распорядка дня, научно обоснованные статьи и руководство по этапам развития. Одной из особенностей программы является прогнозирование вероятной причины плача ребенка с использованием искусственного интеллекта, с точностью более 80 процентов. Соучредитель и генеральный директор "Sprouty" Дмитрий Румбешта заявил, что рынок родительства обновляется каждый день, и каждую минуту кто-то становится родителем впервые. Их основная цель — обеспечить, чтобы новые родители, начинающие это путешествие, могли легко найти надежную поддержку. "Sprouty", основанная в Европе с основной командой в Великобритании и на Кипре, используется 1,7 миллионами семей в Европе, Северной Америке, Австралии и Латинской Америке и до сих пор развивалась органически. Компания планирует использовать посевное финансирование для расширения своего глобального присутствия, усиления усилий по привлечению пользователей и расширения предложения продукта для поддержки детей от рождения до трех лет.