Sudan Respublikasının xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Müaviyə Osman Xalidin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verilib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Nazir müavini “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin, buradakı innovativ yeniliklərin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və sözügedən təcrübənin öz ölkəsində tətbiqində maraqlı olduqlarını ifadə edib.

A delegation led by the Deputy Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Republic of Sudan, Muawiya Osman Khalid, visited the "ASAN xidmət" center to familiarize themselves with its activities.
The guests were informed about the "ASAN xidmət" centers, created on the initiative of President Ilham Aliyev, and the innovative solutions applied in state services. It was noted that Azerbaijan's intellectual brand is currently exported to more than 30 countries.
The guests also familiarized themselves with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN xidmət, and the "ABAD" public legal entity.
The Deputy Minister expressed that the operations of the "ASAN xidmət" centers and the innovative developments there made a strong impression on them, and they are interested in applying this experience in their own country.