Sudan Respublikasının xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Müaviyə Osman Xalidin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verilib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Nazir müavini “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin, buradakı innovativ yeniliklərin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və sözügedən təcrübənin öz ölkəsində tətbiqində maraqlı olduqlarını ifadə edib.

Делегация во главе с заместителем министра иностранных дел и международного сотрудничества Республики Судан Муавией Османом Халидом ознакомилась с деятельностью центра "ASAN xidmət".
Гостям была предоставлена информация о центрах "ASAN xidmət", созданных по инициативе Президента Ильхама Алиева, и инновационных решениях, применяемых в государственных услугах, отмечено, что интеллектуальный бренд Азербайджана в настоящее время экспортируется в более чем 30 стран.
Гости также ознакомились с деятельностью Инкубационного и акселерационного центра "INNOLAND", мобильного "ASAN xidmət" и публично-правового юридического лица "ABAD".
Заместитель министра выразил, что деятельность центров "ASAN xidmət" и инновационные новшества, применяемые здесь, произвели на них высокое впечатление, и они заинтересованы в применении данного опыта в своей стране.