DİN Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən Xəzər dənizində, xidməti ərazi olan qoruq, milli park və su hövzələrində brakonyerliyə qarşı mübarizə tədbirləri davam etdirilir.
İdarə əməkdaşlarının bu istiqamətdə keçirdikləri növbəti tədbir zamanı Suraxanı rayonu Qum adası adlanan ərazidə qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan 48 yaşlı Həşim Göyçayev və əvvəllər məhkum olunmuş 41 yaşlı Natiq İsgəndərov saxlanılıblar.
Baxış zamanı onlardan 195 ədəd qanunsuz olaraq ovladıqları balıq, kustar üsulla hazırlanan ov alətləri, xüsusi mühərriklə təchiz edilən qayıq aşkarlanıb. Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Su bioresurslarının qorunması və ekoloji tarazlığın təmin edilməsi məqsədilə su polisləri tərəfindən müvafiq dövlət qurumları ilə birgə nəzarət-profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Water Police Detain Two Poachers in the Caspian Sea
Employees of the Police Department for Water Transport of the Ministry of Internal Affairs continue anti-poaching measures in the Caspian Sea, including protected areas, national parks, and water basins within their service territory.
During the next operation carried out by the department's employees in this direction, 48-year-old Hashim Goychayev and 41-year-old Natig Isgandarov, who was previously convicted, were detained in the area called Qum Island in Surakhany district for engaging in illegal fishing.
During the inspection, 195 illegally caught fish, homemade hunting tools, and a boat equipped with a special engine were discovered from them. An investigation is being conducted regarding the incident.
Control and preventive measures are continued by water police, together with relevant state agencies, with the aim of protecting aquatic bioresources and ensuring ecological balance.