DİN Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən Xəzər dənizində, xidməti ərazi olan qoruq, milli park və su hövzələrində brakonyerliyə qarşı mübarizə tədbirləri davam etdirilir.
İdarə əməkdaşlarının bu istiqamətdə keçirdikləri növbəti tədbir zamanı Suraxanı rayonu Qum adası adlanan ərazidə qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan 48 yaşlı Həşim Göyçayev və əvvəllər məhkum olunmuş 41 yaşlı Natiq İsgəndərov saxlanılıblar.
Baxış zamanı onlardan 195 ədəd qanunsuz olaraq ovladıqları balıq, kustar üsulla hazırlanan ov alətləri, xüsusi mühərriklə təchiz edilən qayıq aşkarlanıb. Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Su bioresurslarının qorunması və ekoloji tarazlığın təmin edilməsi məqsədilə su polisləri tərəfindən müvafiq dövlət qurumları ilə birgə nəzarət-profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Водная полиция задержала двух браконьеров на Каспийском море
Сотрудниками Управления полиции на водном транспорте МВД продолжаются мероприятия по борьбе с браконьерством на Каспийском море, в заповедниках, национальных парках и водоемах, являющихся зоной их обслуживания.
В ходе очередного мероприятия, проведенного сотрудниками Управления в этом направлении, на территории, называемой островом Гум Сураханского района, были задержаны 48-летний Гашим Гёйчаев и ранее судимый 41-летний Натиг Искендеров, занимавшиеся незаконным рыбным промыслом.
При осмотре у них были обнаружены 195 незаконно выловленных рыб, самодельные орудия лова и лодка, оснащенная специальным мотором. По данному факту проводится расследование.
В целях защиты водных биоресурсов и обеспечения экологического баланса водной полицией совместно с соответствующими государственными органами продолжаются контрольно-профилактические мероприятия.