Spirit Airlines ikinci dəfə iflas müraciətinə hazırlaşır
ABŞ-ın Florida ştatında yerləşən Spirit Airlines şirkəti azalan nağd vəsait ehtiyatları və artan maliyyə itkiləri səbəbindən ikinci dəfə iflas müraciəti etməyə hazırlaşır.
Redaksiya The Wall Street Journal nəşrinə istinadla xəbər verir ki, aviaşirkət bu ayın əvvəlində öz maliyyə dayanıqlılığı ilə bağlı ciddi narahatlıqların olduğunu açıqlamışdı. Spirit Airlines ötən ilin noyabrında illərlə davam edən maliyyə çətinlikləri, uğursuz birləşmə cəhdləri və artan borc yükü fonunda iflas müdafiəsinə müraciət etmişdi. Bununla da şirkət 2011-ci ildən bəri ABŞ-da iflas edən ilk böyük aviaşirkət olmuşdu.
Spirit Airlines-in rəhbərliyi isə hazırda gündəmdə olan yeni iflas müraciəti ilə bağlı suallara cavab verməkdən imtina edib.

Spirit Airlines готовится ко второму заявлению о банкротстве
Американская компания Spirit Airlines, расположенная во Флориде, готовится подать второе заявление о банкротстве из-за сокращения запасов денежных средств и растущих финансовых потерь.
Редакция, ссылаясь на издание The Wall Street Journal, сообщает, что авиакомпания в начале этого месяца заявила о серьезных опасениях по поводу своей финансовой устойчивости. В ноябре прошлого года Spirit Airlines подала заявление о защите от банкротства на фоне многолетних финансовых трудностей, неудачных попыток слияния и растущей долговой нагрузки. Таким образом, компания стала первой крупной авиакомпанией в США, объявившей о банкротстве с 2011 года.
Руководство Spirit Airlines отказалось отвечать на вопросы, касающиеся нового заявления о банкротстве, которое в настоящее время находится на повестке дня.