Sorğu: ABŞ-də əksəriyyət Qrenlandiya üçün hərbi müdaxiləyə qarşı çıxır
CBS News tərəfindən yayımlanan son rəy sorğusuna əsasən, ABŞ ictimaiyyətinin 86%-i ABŞ-nin Qrenlandiyanı ələ keçirmək üçün hərbi gücdən istifadə etməsini düzgün hesab etmir və bu cür addımı birmənalı şəkildə rədd edir.
Redaksiya CBS News-a istinadən məlumat verir ki, eyni sorğunun nəticələri siyasi düşərgələr üzrə fərqli yanaşmaların mövcud olduğunu da ortaya qoyur və Respublikaçı seçicilərin 30%-nin Qrenlandiyanın ələ keçirilməsi məqsədilə hərbi gücdən istifadəyə müsbət yanaşdığı bildirilir.
Məlumata görə, araşdırma ABŞ cəmiyyətində mümkün hərbi ssenarilərə münasibətin əsasən mənfi olduğunu göstərir və bu mövqe ölkənin xarici siyasətində hərbi müdaxilələrə dair ictimai həssaslığın yüksək olaraq qaldığını nümayiş etdirir.

Опрос: Большинство в США выступает против военного вмешательства в Гренландии
Согласно последнему опросу общественного мнения, опубликованному CBS News, 86% населения США не считают правильным использование военной силы США для захвата Гренландии и однозначно отвергают такой шаг.
Редакция, ссылаясь на CBS News, сообщает, что результаты того же опроса также выявили различные подходы в политических лагерях, и отмечается, что 30% избирателей-республиканцев положительно относятся к использованию военной силы с целью захвата Гренландии.
Согласно информации, исследование показывает, что отношение американского общества к возможным военным сценариям в основном негативное, и эта позиция демонстрирует сохраняющуюся высокую общественную чувствительность к военным вмешательствам во внешней политике страны.