Sinqapur, Qəzzanın yenidən qurulması ilə bağlı Misirin təklif etdiyi plana dəstək verdiyini bildirib. Bu addım, bölgədəki humanitar vəziyyətin yaxşılaşdırılması və uzunmüddətli sülhün təmin edilməsi səylərinin bir hissəsi kimi qiymətləndirilir. Sinqapurun bu mövqeyi, beynəlxalq ictimaiyyətin Qəzzadakı vəziyyətə diqqətini bir daha artırır.
Redaksiya məlumat verir ki, Sinqapurun xarici işlər nazirliyi tərəfindən verilən açıqlamada, ölkənin Misirin təklifini dəstəkləməsinin səbəbləri izah edilib. Açıqlamada, Qəzzanın yenidən qurulması planının, bölgədəki insanların həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması, infrastrukturun bərpası və iqtisadi inkişafın təmin edilməsi üçün mühüm addım olduğu vurğulanıb. Sinqapur, bu planın həyata keçirilməsində iştirak etməyə və maliyyə dəstəyi göstərməyə hazır olduğunu bildirib.
Sinqapurun bu qərarı, beynəlxalq arenada müsbət qarşılanıb. Bir çox ölkə və təşkilat, Sinqapurun Qəzzadakı vəziyyətə diqqət yetirməsini və humanitar yardımlara dəstək verməsini təqdir edib. Bu dəstək, bölgədəki sülh və sabitliyin bərqərar olması üçün ümidverici bir işarədir. Sinqapur, eyni zamanda, tərəfləri dialoqa və danışıqlara başlamağa çağırır.

Singapore has announced its support for Egypt's proposed plan for the reconstruction of Gaza. This step is seen as part of efforts to improve the humanitarian situation in the region and ensure long-term peace. Singapore's stance once again draws the international community's attention to the situation in Gaza.
Redaksiya reports that a statement issued by Singapore's Ministry of Foreign Affairs explained the reasons for the country's support for Egypt's proposal. The statement emphasized that the Gaza reconstruction plan is an important step towards improving the living conditions of people in the region, restoring infrastructure, and ensuring economic development. Singapore has stated its readiness to participate in the implementation of this plan and provide financial support.
Singapore's decision has been positively received in the international arena. Many countries and organizations have commended Singapore for paying attention to the situation in Gaza and supporting humanitarian aid. This support is a hopeful sign for the establishment of peace and stability in the region. Singapore also calls on all parties to begin dialogue and negotiations.