Sinqapur, Qəzzanın yenidən qurulması ilə bağlı Misirin təklif etdiyi plana dəstək verdiyini bildirib. Bu addım, bölgədəki humanitar vəziyyətin yaxşılaşdırılması və uzunmüddətli sülhün təmin edilməsi səylərinin bir hissəsi kimi qiymətləndirilir. Sinqapurun bu mövqeyi, beynəlxalq ictimaiyyətin Qəzzadakı vəziyyətə diqqətini bir daha artırır.
Redaksiya məlumat verir ki, Sinqapurun xarici işlər nazirliyi tərəfindən verilən açıqlamada, ölkənin Misirin təklifini dəstəkləməsinin səbəbləri izah edilib. Açıqlamada, Qəzzanın yenidən qurulması planının, bölgədəki insanların həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması, infrastrukturun bərpası və iqtisadi inkişafın təmin edilməsi üçün mühüm addım olduğu vurğulanıb. Sinqapur, bu planın həyata keçirilməsində iştirak etməyə və maliyyə dəstəyi göstərməyə hazır olduğunu bildirib.
Sinqapurun bu qərarı, beynəlxalq arenada müsbət qarşılanıb. Bir çox ölkə və təşkilat, Sinqapurun Qəzzadakı vəziyyətə diqqət yetirməsini və humanitar yardımlara dəstək verməsini təqdir edib. Bu dəstək, bölgədəki sülh və sabitliyin bərqərar olması üçün ümidverici bir işarədir. Sinqapur, eyni zamanda, tərəfləri dialoqa və danışıqlara başlamağa çağırır.

Сингапур поддерживает восстановление Газы
Сингапур заявил о своей поддержке предложенного Египтом плана по восстановлению Газы. Этот шаг расценивается как часть усилий по улучшению гуманитарной ситуации в регионе и обеспечению долгосрочного мира. Позиция Сингапура вновь привлекает внимание международного сообщества к ситуации в Газе.
Редакция сообщает, что в заявлении Министерства иностранных дел Сингапура были объяснены причины поддержки страной предложения Египта. В заявлении подчеркивается, что план восстановления Газы является важным шагом для улучшения условий жизни людей в регионе, восстановления инфраструктуры и обеспечения экономического развития. Сингапур заявил о своей готовности участвовать в реализации этого плана и оказывать финансовую поддержку.
Это решение Сингапура было положительно встречено на международной арене. Многие страны и организации высоко оценили внимание Сингапура к ситуации в Газе и его поддержку гуманитарной помощи. Эта поддержка является обнадеживающим знаком для установления мира и стабильности в регионе. Сингапур также призывает стороны начать диалог и переговоры.