SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Expressbank” ilə tərəfdaşlığa başlayıb.
Artıq “Expressbank”da əmanətlərin yerləşdirilməsi prosesi “SİMA İmza” ilə rəqəmsallaşdırılıb. Bunun üçün müştərilər banka gəlmədən, “Express24” mobil tətbiqində hesab yaradıb, daha sonra müqavilələri “SİMA İmza” ilə məsafədən imzalayaraq əmanətlərini yerləşdirə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Hazırda “Expressbank”da “SİMA İmza” ilə digər bank əməliyyatlarının rəqəmsallaşdırılması istiqamətində də işlər aparılır.
Qeyd edək ki, SİMA rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılıb. “SİMA İmza” ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün həmişəlik, sahibkarlar üçün isə ilk 6 ay müddətdə ödənişsiz təqdim edilir.
Rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək mümkündür.

Deposit Placement at Another Bank Digitalized with "SİMA İmza"
SİMA has launched a partnership with the new generation digital signature "SİMA İmza" with "Expressbank".
The process of placing deposits at "Expressbank" has now been digitalized with "SİMA İmza". To do this, customers can create an account in the "Express24" mobile application without visiting the bank, and then remotely sign their contracts with "SİMA İmza" to place their deposits. No physical documents are required when using the service.
Currently, work is also underway at "Expressbank" to digitalize other banking operations with "SİMA İmza".
It should be noted that the SİMA digital signature was created by "AzInTelecom" LLC, one of the AZCON Holding companies. "SİMA İmza" puts an end to citizens' dependence on service centers and reduces the workload and expenses of institutions. The new generation digital signature, obtained by downloading the mobile application, is provided to citizens permanently and to entrepreneurs free of charge for the first 6 months.
More detailed information about the digital signature can be obtained from the sima.az website and by contacting the "157" Call Center.