SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Expressbank” ilə tərəfdaşlığa başlayıb.
Artıq “Expressbank”da əmanətlərin yerləşdirilməsi prosesi “SİMA İmza” ilə rəqəmsallaşdırılıb. Bunun üçün müştərilər banka gəlmədən, “Express24” mobil tətbiqində hesab yaradıb, daha sonra müqavilələri “SİMA İmza” ilə məsafədən imzalayaraq əmanətlərini yerləşdirə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Hazırda “Expressbank”da “SİMA İmza” ilə digər bank əməliyyatlarının rəqəmsallaşdırılması istiqamətində də işlər aparılır.
Qeyd edək ki, SİMA rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılıb. “SİMA İmza” ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün həmişəlik, sahibkarlar üçün isə ilk 6 ay müddətdə ödənişsiz təqdim edilir.
Rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək mümkündür.

Размещение депозитов в еще одном банке стало цифровым с «SİMA İmza»
Теперь процесс размещения вкладов в «Expressbank» оцифрован с помощью «SİMA İmza». Для этого клиенты, не приходя в банк, могут открыть счет в мобильном приложении «Express24», а затем дистанционно подписать договоры с помощью «SİMA İmza» и разместить свои вклады. При использовании услуги не требуется никаких физических документов.
В настоящее время в «Expressbank» также ведутся работы по оцифровке других банковских операций с помощью «SİMA İmza».
Следует отметить, что цифровая подпись SİMA создана компанией «AzInTelecom» MMC, входящей в состав AZCON Holding. С помощью «SİMA İmza» прекращается зависимость граждан от сервисных центров, снижается рабочая нагрузка и расходы учреждений. Цифровая подпись нового поколения, получаемая путем загрузки мобильного приложения, предоставляется гражданам на постоянной основе, а предпринимателям — бесплатно в течение первых 6 месяцев.
Более подробную информацию о цифровой подписи можно получить на сайте sima.az и, связавшись с колл-центром по номеру «157».