Serbiyada aylardır davam edən hökumət əleyhinə etirazlar bir neçə şəhərdə zorakı qarşıdurmalara səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, paytaxt Belqrad, Novi Sad və Niş şəhərlərində Prezident Aleksandar Vuçiçin tərəfdarları ilə əleyhdarları arasında toqquşmalar baş verib. Etirazçılar seçki nəticələrinin ləğvini və korrupsiyaya qarşı ciddi tədbirlər görülməsini tələb edirlər.
Şahidlərin sözlərinə görə, bəzi yerlərdə polis kütləni dağıtmaq üçün gözyaşardıcı qaz və su şırnağından istifadə edib. Hadisələr nəticəsində yaralananların olduğu, bir neçə nəfərin saxlanıldığı bildirilib.

Anti-government protests that have been ongoing for months in Serbia have led to violent clashes in several cities.
Redaksiya reports that clashes occurred between supporters and opponents of President Aleksandar Vučić in the capital Belgrade, Novi Sad, and Niš. Protesters are demanding the annulment of election results and serious measures against corruption.
According to witnesses, police used tear gas and water cannons in some areas to disperse the crowd. It was reported that there were injured people and several arrests as a result of the incidents.