ABŞ senatoru Lindsi Qrem ABŞ prezidenti Donald Trampla görüşdüyünü açıqlayıb. Senator Qrem görüşdən sonra verdiyi bəyanatda İranın Hörmüz boğazı ilə bağlı mövqeyinə toxunub.
Redaksiya xəbər verir ki, Lindsi Qrem İranın Hörmüz boğazını bağlı saxlamağa davam edəcəyi və diplomatik həll yollarını rədd edəcəyi təqdirdə, rejimə qarşı böyük hərbi qüvvə tətbiq ediləcəyinə tam əmin olduğunu bildirib. Bu açıqlama bölgədəki gərginliyin artması fonunda diqqət çəkir.
Senatorun bu bəyanatı beynəlxalq ictimaiyyətdə geniş müzakirələrə səbəb ola bilər. Vaşinqtonun Tehranla bağlı mövqeyini bir daha vurğulayan bu sözlər regionda sülh və sabitliyin təmin olunması üçün diplomatik səylərin vacibliyini önə çəkir.

Сенатор Грэм: Я убедился в правоте Трампа по Ормузу
Американский сенатор Линдси Грэм объявил о встрече с президентом США Дональдом Трампом. Сенатор Грэм в своем заявлении после встречи затронул позицию Ирана по Ормузскому проливу.
Редакция сообщает, что Линдси Грэм заявил о своей полной уверенности в том, что если Иран продолжит блокировать Ормузский пролив и отвергать дипломатические решения, то против режима будет применена значительная военная сила. Это заявление привлекает внимание на фоне роста напряженности в регионе.
Это заявление сенатора может вызвать широкие дискуссии в международном сообществе. Эти слова, еще раз подчеркивающие позицию Вашингтона в отношении Тегерана, выдвигают на первый план важность дипломатических усилий для обеспечения мира и стабильности в регионе.