Senator Merri Donald Trampın büdcəsini kəskin tənqid etdi
ABŞ senatoru Petti Merri Birləşmiş Ştatların büdcə siyasətini sərt şəkildə pisləyib. O, ölkənin maliyyə vəsaitlərinin daxili ehtiyaclara, xüsusilə təhsilə yönəldilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Senator Merri ABŞ prezidenti Donald Trampın idarəçiliyi dövründə müdafiə xərclərinin artırılmasını tənqid edib.
Redaksiya xəbər verir ki, senator Merri büdcənin raket alışı kimi hərbi məqsədlərə xərclənməsinin əleyhinə çıxıb. O, ABŞ prezidenti Donald Trampın İrandakı məktəblərə atacağı yeni raketlər almaq əvəzinə, vəsaitlərin məktəblərə göndərilməsinin daha məntiqli olacağını bildirib. Merri, həmçinin, Amerikada körpülər tikməyin, İranda isə onları dağıtmamağın zəruriliyini qeyd edib.
Petti Merri mövcud büdcənin Amerika ailələrinə zərər verəcəyini və gələcək nəsilləri böyük yeni borc yükü altına salacağını iddia edib. O, bu cür xərcləmələrin məqsədini şübhə altına alıb. Senator, ABŞ prezidenti Donald Trampın sivilizasiyaları məhv etməklə hədələmək üçün daha çox bombaya sahib olmasının nə üçün lazım olduğunu soruşub.

Сенатор Мюррей резко раскритиковала бюджет Дональда Трампа
Сенатор США Пэтти Мюррей жестко осудила бюджетную политику Соединенных Штатов. Она подчеркнула важность направления финансовых средств страны на внутренние нужды, в частности на образование. Сенатор Мюррей раскритиковала увеличение расходов на оборону во время правления президента США Дональда Трампа.
Редакция сообщает, что сенатор Мюррей выступила против расходования бюджета на военные цели, такие как закупка ракет. Она заявила, что вместо того, чтобы президент США Дональд Трамп покупал новые ракеты для запуска по школам в Иране, было бы логичнее направить средства в школы. Мюррей также отметила необходимость строить мосты в Америке, а не разрушать их в Иране.
Пэтти Мюррей заявила, что существующий бюджет нанесет ущерб американским семьям и возложит на будущие поколения бремя нового большого долга. Она поставила под сомнение цель таких расходов. Сенатор спросила, зачем президенту США Дональду Трампу нужно больше бомб, чтобы угрожать уничтожением цивилизаций.