Senator Merri Donald Trampın büdcəsini kəskin tənqid etdi
ABŞ senatoru Petti Merri Birləşmiş Ştatların büdcə siyasətini sərt şəkildə pisləyib. O, ölkənin maliyyə vəsaitlərinin daxili ehtiyaclara, xüsusilə təhsilə yönəldilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Senator Merri ABŞ prezidenti Donald Trampın idarəçiliyi dövründə müdafiə xərclərinin artırılmasını tənqid edib.
Redaksiya xəbər verir ki, senator Merri büdcənin raket alışı kimi hərbi məqsədlərə xərclənməsinin əleyhinə çıxıb. O, ABŞ prezidenti Donald Trampın İrandakı məktəblərə atacağı yeni raketlər almaq əvəzinə, vəsaitlərin məktəblərə göndərilməsinin daha məntiqli olacağını bildirib. Merri, həmçinin, Amerikada körpülər tikməyin, İranda isə onları dağıtmamağın zəruriliyini qeyd edib.
Petti Merri mövcud büdcənin Amerika ailələrinə zərər verəcəyini və gələcək nəsilləri böyük yeni borc yükü altına salacağını iddia edib. O, bu cür xərcləmələrin məqsədini şübhə altına alıb. Senator, ABŞ prezidenti Donald Trampın sivilizasiyaları məhv etməklə hədələmək üçün daha çox bombaya sahib olmasının nə üçün lazım olduğunu soruşub.

US Senator Patty Murray has sharply criticized the United States' budget policy. She emphasized the importance of directing the country's financial resources towards domestic needs, especially education. Senator Murray criticized the increase in defense spending during the administration of US President Donald Trump.
Redaksiya reports that Senator Murray opposed spending the budget on military purposes, such as missile purchases. She stated that instead of US President Donald Trump buying new missiles to launch at schools in Iran, it would be more logical to send the funds to schools. Murray also noted the necessity of building bridges in America and not destroying them in Iran.
Patty Murray argued that the current budget would harm American families and burden future generations with a large new debt. She questioned the purpose of such spending. The Senator asked why US President Donald Trump needed to have more bombs to threaten to destroy civilizations.