Şəhidin anası Yeni Klinikada uğurla müalicə olundu
Siyəzən rayonundan olan Vətən müharibəsi şəhidi Ramiz Atakişiyevin anası stasionar müalicəsini uğurla başa vuraraq sağlamlığına qovuşub.
Şəhid anasının Yeni Klinikada ambulator müraciətindən sonra həkim-revmatoloq Aysel Ağalarova tərəfindən müayinəsi aparılıb və dəqiq diaqnoz əsasında stasionar müalicə başlanılıb.
Müalicə prosesində səhhətində əlavə dəyişikliklər müşahidə edildiyi üçün qastroenteroloq Elvin Əliyevin konsultasiyası təmin olunub. Aparılan instrumental müayinələr nəticəsində xəstəyə koledokolitiaz diaqnozu qoyularaq uğurlu ERCP proseduru icra edilib.
Həkimlərimizin peşəkarlığı, koordinasiyalı işi və səmimi yanaşması nəticəsində pasiyentin vəziyyətində nəzərəçarpacaq yaxşılaşma əldə olunub. Şəhid anası müalicəni uğurla tamamlayaraq ambulator nəzarət altında evə buraxılıb.
Qeyd edim ki, şəhid Ramiz Atakişiyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Şuşanın azad olunmasına görə” və “İgidliyə görə” medalları ilə təltif edilib.

Мать шехида успешно прошла лечение в Yeni Klinika
Мать шехида Отечественной войны Рамиза Атакишиева из Сиязанского района успешно завершила стационарное лечение и восстановила здоровье.
После амбулаторного обращения матери шехида в Yeni Klinika, врач-ревматолог Айсель Агаларова провела осмотр и на основании точного диагноза приступила к стационарному лечению.
В связи с дополнительными изменениями в состоянии здоровья в процессе лечения была обеспечена консультация гастроэнтеролога Эльвина Алиева. По результатам проведенных инструментальных обследований пациентке был поставлен диагноз холедохолитиаз, и успешно проведена процедура ЭРХПГ.
Благодаря профессионализму наших врачей, их слаженной работе и искреннему подходу, состояние пациентки значительно улучшилось. Мать шехида успешно завершила лечение и была выписана домой под амбулаторное наблюдение.
Следует отметить, что шехид Рамиз Атакишиев посмертно награжден медалями «За Отчизну», «За освобождение Физули», «За освобождение Шуши» и «За отвагу» Указом Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева.