Şəhidin anası Yeni Klinikada uğurla müalicə olundu
Siyəzən rayonundan olan Vətən müharibəsi şəhidi Ramiz Atakişiyevin anası stasionar müalicəsini uğurla başa vuraraq sağlamlığına qovuşub.
Şəhid anasının Yeni Klinikada ambulator müraciətindən sonra həkim-revmatoloq Aysel Ağalarova tərəfindən müayinəsi aparılıb və dəqiq diaqnoz əsasında stasionar müalicə başlanılıb.
Müalicə prosesində səhhətində əlavə dəyişikliklər müşahidə edildiyi üçün qastroenteroloq Elvin Əliyevin konsultasiyası təmin olunub. Aparılan instrumental müayinələr nəticəsində xəstəyə koledokolitiaz diaqnozu qoyularaq uğurlu ERCP proseduru icra edilib.
Həkimlərimizin peşəkarlığı, koordinasiyalı işi və səmimi yanaşması nəticəsində pasiyentin vəziyyətində nəzərəçarpacaq yaxşılaşma əldə olunub. Şəhid anası müalicəni uğurla tamamlayaraq ambulator nəzarət altında evə buraxılıb.
Qeyd edim ki, şəhid Ramiz Atakişiyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Şuşanın azad olunmasına görə” və “İgidliyə görə” medalları ilə təltif edilib.

The mother of Ramiz Atakishiyev, a martyr from the Patriotic War from Siyazan district, has successfully completed her inpatient treatment and regained her health.
After an outpatient visit by the martyr's mother to Yeni Klinik, she was examined by rheumatologist Aysel Ağalarova, and inpatient treatment was initiated based on a precise diagnosis.
Due to additional changes observed in her health during the treatment process, a consultation with gastroenterologist Elvin Əliyev was provided. As a result of instrumental examinations, the patient was diagnosed with choledocholithiasis, and a successful ERCP procedure was performed.
Thanks to the professionalism, coordinated work, and sincere approach of our doctors, a significant improvement in the patient's condition was achieved. The martyr's mother successfully completed her treatment and was discharged home under outpatient supervision.
It should be noted that martyr Ramiz Atakishiyev was posthumously awarded the medals "For the Motherland," "For the Liberation of Fuzuli," "For the Liberation of Shusha," and "For Bravery" by the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev.