Samsung: Yaddaş çatışmazlığı qiymətləri qaldıra bilər
Son günlərdə Samsung şirkətinin rəhbərliyindən gələn açıqlamalar, qlobal yaddaş çatışmazlığı ilə əlaqədar olaraq, istehlakçılar üçün qiymət artımları ilə nəticələnə biləcəyi barədə xəbərdarlıqlar ehtiva edir. Bu vəziyyət, yalnız smartfonları deyil, həm də televizorlardan tutmuş məişət texnikasına qədər bir çox cihazı əhatə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, Samsung-un ortaq CEO-su T. M. Roh, Reuters agentliyinə verdiyi müsahibədə, dünya miqyasında yaddaş çatışmazlığının daha əvvəl heç vaxt müşahidə olunmadığını və heç bir şirkətin bundan qaça bilməyəcəyini bildirib. Roh, yaddaş böhranının səbəb olduğu qiymət artımları səbəbindən məhsul qiymətlərinin artırılmasının qaçılmaz ola biləcəyini də vurğulayıb. Bu mənfi təsirləri azaltmaq üçün Roh, tərəfdaşları ilə uzunmüddətli strategiyalar üzərində çalışır.
Samsung-un Qlobal Marketinq Lideri Wonjin Lee də Bloomberg-ə verdiyi müsahibədə, yaddaş çatışmazlığı ilə əlaqədar qiymət artımları barədə xəbərdarlıq edərək, "Biz danışarkən belə qiymətlər artır. Əlbəttə ki, bu yükü istehlakçılara yükləmək istəmirik, lakin məhsullarımızın qiymətlərini yenidən müəyyənləşdirməyi düşünməli olacağımız bir nöqtəyə gələcəyik," ifadəsini işlədib. Bu açıqlamalar, Samsung-un rəhbərliyinin yaddaş çatışmazlığının yaratdığı problemləri ciddi qəbul etdiyini və bu vəziyyətin istehlakçılar üçün potensial nəticələrini dərk etdiyini göstərir. Şirkət, bu problemlərin öhdəsindən gəlmək üçün uzunmüddətli strategiyalar hazırlayır.

В последние дни заявления руководства компании Samsung содержат предупреждения о том, что глобальный дефицит памяти может привести к росту цен для потребителей. Эта ситуация затрагивает не только смартфоны, но и множество других устройств, от телевизоров до бытовой техники.
Redaksiya сообщает, что совместный генеральный директор Samsung Т. М. Рох в интервью агентству Reuters заявил, что дефицит памяти в мировом масштабе наблюдается впервые и ни одна компания не сможет его избежать. Рох также подчеркнул, что повышение цен на продукцию может стать неизбежным из-за роста цен, вызванного кризисом памяти. Для снижения этих негативных последствий Рох работает над долгосрочными стратегиями со своими партнерами.
Лидер глобального маркетинга Samsung Вонджин Ли также в интервью Bloomberg предупредил о росте цен в связи с дефицитом памяти, заявив: «Цены растут даже в тот момент, когда мы говорим. Конечно, мы не хотим перекладывать это бремя на потребителей, но мы придем к точке, когда нам придется пересмотреть цены на нашу продукцию». Эти заявления показывают, что руководство Samsung серьезно относится к проблемам, создаваемым дефицитом памяти, и осознает их потенциальные последствия для потребителей. Компания разрабатывает долгосрочные стратегии для преодоления этих проблем.