Yeni növ qatlanan OLED paneli, bazarda mövcud olan bütün qatlanan telefonları narahat edən görünən qat izi olmadan, CES sərgisində Samsung Display tərəfindən nümayiş etdirildi. Bu, Samsung-un gələcək nəsil Galaxy qatlanan cihazlarında və hətta Samsung Display-in Apple üçün uzun müddət təchizatçı olması nəzərə alınarsa, qatlanan iPhone-da istifadə edilən panelin ilk görünüşü ola bilər.
Redaksiya xəbər verir ki, "The Verge" komandasının dünən sərgiyə baş çəkdiyi zaman displey bölməsi Samsung Display-in CES nümayişindən çıxarılmışdı, lakin əvvəlcə yan-yana müqayisə üçün bir Galaxy Z Fold 7 qatlanan cihazının yanında qurulmuşdu. SamMobile, demo çıxarılmadan əvvəl onu görüb və yeni panelin "görünən qat izi yoxdur" olduğunu bildirir.
Samsung Display-in bu yeni paneli, qatlanan telefonların dizaynında əhəmiyyətli bir irəliləyişə işarə edir. Bu, istifadəçilərə daha hamar və daha xoş bir vizual təcrübə təqdim edə bilər, çünki mövcud qatlanan telefonlarda tez-tez rast gəlinən qat izi problemi aradan qaldırılır. Bu yenilik, Samsung-un qatlanan cihazlar bazarındakı mövqeyini daha da gücləndirə və Apple kimi digər istehsalçılar üçün də yeni imkanlar yarada bilər.

Samsung представила новый складной дисплей без складки
Новый тип складной OLED-панели, лишенный видимой складки, которая беспокоит все складные телефоны на рынке, был представлен Samsung Display на выставке CES. Это может быть первое представление панели, которая будет использоваться в будущих складных устройствах Galaxy от Samsung и даже в складном iPhone, учитывая, что Samsung Display является давним поставщиком Apple.
Redaksiya сообщает, что когда команда The Verge посетила выставку вчера, демонстрационный образец был убран с экспозиции Samsung Display на CES, хотя изначально он был установлен рядом со складным устройством Galaxy Z Fold 7 для сравнения. SamMobile увидел его до того, как демонстрационный образец был убран, и сообщает, что новая панель «не имеет видимой складки».
Эта новая панель от Samsung Display знаменует собой значительный прогресс в дизайне складных телефонов. Это может предоставить пользователям более плавный и приятный визуальный опыт, поскольку устраняется проблема складки, часто встречающаяся в существующих складных телефонах. Это новшество может еще больше укрепить позиции Samsung на рынке складных устройств и открыть новые возможности для других производителей, таких как Apple.