Samsung "Project Moohan" dəbilqəsini təqdim edir, rəqabət artır
Samsung şirkəti qarışıq reallıq dəbilqəsi olan "Project Moohan" haqqında daha çox məlumatı açıqlamağa hazırlaşır. Şirkət oktyabrın 21-də saat 22:00-da baş tutacaq yeni "Worlds Wide Open" Galaxy tədbirini elan etdi və burada cihaz haqqında detalları açıqlamağı vəd edir.
Redaksiya məlumat verir ki, dəbilqə Samsung, Google və Qualcomm tərəfindən hazırlanmış yeni qarışıq reallıq platforması olan Android XR-də işləyəcək və Samsung-un dediyinə görə, "form faktorları üzrə miqyaslaşdırılmaq, süni intellekti immersiv, gündəlik təcrübələrin mərkəzinə gətirmək üçün nəzərdə tutulub". Həmkarım Viktoriya Sonq ilk olaraq dəbilqəni və Android XR-i 2024-cü ilin sonlarında sınadı və demək olar ki, bir il sonra Samsung dəbilqənin tam istifadəyə verilməsinə hazırdır.
Samsung bildirir ki, "Project Moohan, açıq və miqyaslana bilən Android XR platforması üçün hazırlanmış çığır açan ilk məhsuldur və gündəlik faydalılığı immersiv yeni təcrübələrlə mükəmməl şəkildə birləşdirir". "Bu, XR-nin əsl potensialının canlandığı, tamamilə yeni bir imkanlar ölçüsünün açıldığı yerdir".
Tədbir, Apple-ın daha sürətli çip ilə təchiz edilmiş yeni Vision Pro dəbilqəsinin yeni versiyasını təqdim etməyə yaxın olduğu barədə məlumatlar fonunda elan edilir. Yeni Vision Pro-ya bənzəyən bir dəbilqə də FCC sənədlərində görünüb. Lakin Apple, dəbilqələrdən kənara çıxaraq yeni bir məhsul növünə baxmağa başlaya bilər; o, görünür, smart eynəklər üzərində inkişafı prioritetləşdirmək üçün Vision Pro-nun daha yüngül versiyası üzərindəki işi dayandırıb.
Oktyabrın 14-də yenilənmə: Samsung-dan əlavə detallar əlavə edildi.
Nəticə etibarilə, Samsung-un "Project Moohan" dəbilqəsinin təqdimatı qarışıq reallıq sahəsində mühüm bir addım olacaq. Bu, Android XR platforması üzərində qurulmuş və süni intellektin inteqrasiyası ilə gündəlik istifadəyə uyğunlaşdırılmış yeni bir cihazdır. Eyni zamanda, Apple-ın yeni Vision Pro versiyası üzərində çalışması və smart eynəklərə yönəlməsi, bu sahədəki rəqabətin artdığını göstərir. Bu hadisələr, qarışıq reallıq texnologiyalarının gələcəyi üçün maraqlı perspektivlər vəd edir.

Компания Samsung готовится раскрыть больше информации о своей гарнитуре смешанной реальности "Project Moohan". Компания анонсировала новое мероприятие Galaxy "Worlds Wide Open", которое состоится 21 октября в 22:00, и обещает раскрыть детали об устройстве.
Редакция сообщает, что гарнитура будет работать на Android XR, новой платформе смешанной реальности, разработанной Samsung, Google и Qualcomm, которая, по словам Samsung, "предназначена для масштабирования по форм-факторам, чтобы вывести искусственный интеллект в центр иммерсивных, повседневных впечатлений". Моя коллега Виктория Сонг впервые протестировала гарнитуру и Android XR в конце 2024 года, и почти год спустя Samsung готова к полноценному запуску гарнитуры.
Samsung заявляет, что "Project Moohan — это новаторский первый продукт, разработанный для открытой и масштабируемой платформы Android XR, который идеально сочетает повседневную полезность с захватывающими новыми впечатлениями". "Именно здесь раскрывается истинный потенциал XR, открывая совершенно новое измерение возможностей".
Мероприятие анонсируется на фоне сообщений о том, что Apple готовится представить новую версию своей гарнитуры Vision Pro, оснащенную более быстрым чипом. Гарнитура, похожая на новую Vision Pro, также появилась в документах FCC. Однако Apple может начать рассматривать новый тип продукта, выходящий за рамки гарнитур; похоже, компания приостановила работу над более легкой версией Vision Pro, чтобы отдать приоритет разработке умных очков.
Обновление от 14 октября: Добавлены дополнительные детали от Samsung.
В конечном итоге, презентация гарнитуры Samsung "Project Moohan" станет важным шагом в области смешанной реальности. Это новое устройство, построенное на платформе Android XR и адаптированное для повседневного использования с интеграцией искусственного интеллекта. В то же время, работа Apple над новой версией Vision Pro и ее ориентация на умные очки указывают на усиление конкуренции в этой области. Эти события обещают интересные перспективы для будущего технологий смешанной реальности.