Sabah Bakıda D-8 Media Forumu keçiriləcək
Sabah D-8 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin media sahəsinə məsul qurumlarının və aparıcı media subyektlərinin rəhbərlərinin, digər yüksək vəzifəli nümayəndələrin və sahə üzrə tanınmış ekspertlərin iştirakı ilə "Dialoqun, əməkdaşlığın və regional həmrəyliyin təşviq edilməsi" mövzusunda D-8 Media Forumu keçiriləcək.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) məlumat yayıb.
MEDİA-nın təşkilatçılığı ilə keçiriləcək forumda regional və beynəlxalq müstəvidə informasiya mübadiləsinin təkmilləşdirilməsi, media sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, dezinformasiyaya qarşı mübarizə üzrə birgə mexanizmlərin formalaşdırılması, rəqəmsal media istiqamətində birgə layihələrin təşviqi və təcrübələrin paylaşılması məsələləri müzakirə olunacaq.
Forum çərçivəsində "Məsuliyyətli jurnalistika və rəqəmsal innovasiya" və "Strateji kommunikasiya və böhranın idarə olunması" mövzularında iki panel sessiyanın, həmçinin "Rəqəmsallaşan dünyada media etikası: Texnologiyalar, trendlər və narrativlər" mövzusunda vörkşopun təşkili planlaşdırılır.
Forumda 8 ölkədən və Təşkilatın Katibliyindən 71 xarici nümayəndə olmaqla, ümumilikdə 150-ə yaxın qonaq iştirak edəcək.

Завтра в Баку состоится Медиафорум D-8
Завтра состоится Медиафорум D-8 на тему «Содействие диалогу, сотрудничеству и региональной солидарности» с участием руководителей учреждений, ответственных за сферу медиа, и ведущих медиасубъектов государств-членов Организации экономического сотрудничества D-8, других высокопоставленных представителей и известных экспертов в данной области.
Редакция сообщает, что об этом распространило информацию Агентство по развитию медиа (MEDİA).
На форуме, который будет организован MEDİA, будут обсуждаться вопросы совершенствования обмена информацией на региональном и международном уровнях, укрепления сотрудничества в сфере медиа, формирования совместных механизмов по борьбе с дезинформацией, продвижения совместных проектов в области цифровых медиа и обмена опытом.
В рамках форума планируется организация двух панельных сессий на темы «Ответственная журналистика и цифровые инновации» и «Стратегические коммуникации и управление кризисами», а также воркшопа на тему «Этика медиа в цифровом мире: Технологии, тренды и нарративы».
В форуме примут участие около 150 гостей, включая 71 иностранного представителя из 8 стран и Секретариата Организации.