Sabah Bakıda D-8 Media Forumu keçiriləcək
Sabah D-8 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin media sahəsinə məsul qurumlarının və aparıcı media subyektlərinin rəhbərlərinin, digər yüksək vəzifəli nümayəndələrin və sahə üzrə tanınmış ekspertlərin iştirakı ilə "Dialoqun, əməkdaşlığın və regional həmrəyliyin təşviq edilməsi" mövzusunda D-8 Media Forumu keçiriləcək.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) məlumat yayıb.
MEDİA-nın təşkilatçılığı ilə keçiriləcək forumda regional və beynəlxalq müstəvidə informasiya mübadiləsinin təkmilləşdirilməsi, media sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, dezinformasiyaya qarşı mübarizə üzrə birgə mexanizmlərin formalaşdırılması, rəqəmsal media istiqamətində birgə layihələrin təşviqi və təcrübələrin paylaşılması məsələləri müzakirə olunacaq.
Forum çərçivəsində "Məsuliyyətli jurnalistika və rəqəmsal innovasiya" və "Strateji kommunikasiya və böhranın idarə olunması" mövzularında iki panel sessiyanın, həmçinin "Rəqəmsallaşan dünyada media etikası: Texnologiyalar, trendlər və narrativlər" mövzusunda vörkşopun təşkili planlaşdırılır.
Forumda 8 ölkədən və Təşkilatın Katibliyindən 71 xarici nümayəndə olmaqla, ümumilikdə 150-ə yaxın qonaq iştirak edəcək.

Tomorrow, the D-8 Media Forum will be held on the topic of "Promoting Dialogue, Cooperation, and Regional Solidarity" with the participation of heads of media-responsible institutions and leading media entities of the D-8 Organization for Economic Cooperation member states, other high-ranking representatives, and renowned experts in the field.
The editorial office reports that the Media Development Agency (MEDIA) has released information on this matter.
The forum, organized by MEDIA, will discuss issues such as improving information exchange at regional and international levels, strengthening cooperation in the media sector, forming joint mechanisms for combating disinformation, promoting joint projects in digital media, and sharing experiences.
Within the framework of the forum, two panel sessions on "Responsible Journalism and Digital Innovation" and "Strategic Communication and Crisis Management," as well as a workshop on "Media Ethics in a Digitalizing World: Technologies, Trends, and Narratives," are planned.
A total of approximately 150 guests will participate in the forum, including 71 foreign representatives from 8 countries and the Organization's Secretariat.