Rus qoşunları Çunişinonda möhkəmlənir
Rus qoşunları Krasnoarmeysk (Pokrovsk) şəhərindən cənub-şərqdə yerləşən Çunişino kəndindən Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin (USQ) qruplaşmasını çıxarıb. Bu barədə bu gün, oktyabrın 5-də, DXR başçısının müşaviri İqor Kimakovski məlumat verib.
Redaksiya xəbər verir ki, İqor Kimakovski bildirib ki, rus qoşunları Çunişino kəndini USQ-dən təmizləyib və bu ərazidə möhkəmlənib. O, əlavə edib ki, döyüşlər davam edir və rus qoşunları daha da irəliləməyə çalışır. Kimakovski, həmçinin, qeyd edib ki, USQ-nin müqaviməti güclü olsa da, rus qoşunları öz məqsədlərinə çatmağa çalışır.
Kimakovski, həmçinin, Krasnoarmeysk (Pokrovsk) istiqamətindəki vəziyyətin gərgin olduğunu vurğulayıb. O, bildirib ki, şəhər ətrafında şiddətli döyüşlər gedir və hər iki tərəf də mövqelərini qorumağa çalışır. Kimakovski, həmçinin, əlavə edib ki, rus qoşunları şəhərə doğru irəliləyir və USQ-nin müdafiə xəttini yarmağa çalışır. Bu istiqamətdəki döyüşlərin nəticəsi yaxın günlərdə məlum olacaq.

Российские войска закрепляются в Чунишино
Российские войска вытеснили группировку Вооруженных сил Украины (ВСУ) из села Чунишино, расположенного к юго-востоку от города Красноармейск (Покровск). Об этом сегодня, 5 октября, сообщил советник главы ДНР Игорь Кимаковский.
Redaksiya сообщает, что Игорь Кимаковский заявил, что российские войска зачистили село Чунишино от ВСУ и закрепились на этой территории. Он добавил, что бои продолжаются, и российские войска пытаются продвинуться дальше. Кимаковский также отметил, что, хотя сопротивление ВСУ сильное, российские войска стремятся достичь своих целей.
Кимаковский также подчеркнул, что ситуация на Красноармейском (Покровском) направлении напряженная. Он сообщил, что вокруг города идут ожесточенные бои, и обе стороны пытаются удержать свои позиции. Кимаковский также добавил, что российские войска продвигаются к городу и пытаются прорвать линию обороны ВСУ. Результат боев на этом направлении станет известен в ближайшие дни.