Rubio və Hqsetin üstündə naməlum pilotsuz təyyarələr aşkarlandı
ABŞ hərbçiləri son vaxtlar Fort Lesli MakNeyr, Vaşinqton ordusunun bazası üzərində naməlum pilotsuz təyyarələrin kütləvi şəkildə müşahidə olunmasından sonra təhlükəsizlik tədbirlərini sürətlə gücləndirirlər. Hazırda Dövlət katibi Marko Rubio və Müharibə katibi Pit Heqset bu bazada yaşayır. Bu barədə "Vaşinqton Post" məlumat yayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, bu pilotsuz təyyarələrin haradan gəldiyi hələlik tam məlum deyil. Lakin ABŞ və İsrailin İrana qarşı əməliyyatlarını davam etdirməsi fonunda regionda artan gərginlik Ağ Ev-də fövqəladə iclasa səbəb olub. Müharibə Departamenti məsələ ilə bağlı açıqlama verməkdən çəkinir.
Milli Müdafiə Universitetinin yerləşdiyi Fort MakNeyr, adətən siyasi xadimlərin yaşadığı yer deyil. Lakin Tramp administrasiyasının keçmiş rəsmilərindən olan Kristi L. Noem kimi şəxslərin "təhlükəsizlik səbəbləri" ilə bura köçməsindən sonra qaydaların dəyişdiyi görünür.

Американские военные ускоряют меры безопасности после того, как в последнее время над базой Вашингтонского военного округа Форт Лесли МакНейр были массово замечены неопознанные беспилотники. В настоящее время на этой базе проживают госсекретарь Марко Рубио и министр обороны Пит Хэгин. Об этом сообщает "The Washington Post".
Редакция сообщает, что пока не совсем ясно, откуда прибыли эти беспилотники. Однако на фоне продолжающихся операций США и Израиля против Ирана возросшая напряженность в регионе привела к экстренному совещанию в Белом доме. Министерство обороны уклоняется от комментариев по этому вопросу.
Форт МакНейр, где расположена Национальная оборонная академия, обычно не является местом проживания политических деятелей. Однако, похоже, правила изменились после того, как такие лица, как Кристи Л. Ноэм, бывший чиновник администрации Трампа, переехали сюда "по соображениям безопасности".