Rubio və Hqsetin üstündə naməlum pilotsuz təyyarələr aşkarlandı
ABŞ hərbçiləri son vaxtlar Fort Lesli MakNeyr, Vaşinqton ordusunun bazası üzərində naməlum pilotsuz təyyarələrin kütləvi şəkildə müşahidə olunmasından sonra təhlükəsizlik tədbirlərini sürətlə gücləndirirlər. Hazırda Dövlət katibi Marko Rubio və Müharibə katibi Pit Heqset bu bazada yaşayır. Bu barədə "Vaşinqton Post" məlumat yayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, bu pilotsuz təyyarələrin haradan gəldiyi hələlik tam məlum deyil. Lakin ABŞ və İsrailin İrana qarşı əməliyyatlarını davam etdirməsi fonunda regionda artan gərginlik Ağ Ev-də fövqəladə iclasa səbəb olub. Müharibə Departamenti məsələ ilə bağlı açıqlama verməkdən çəkinir.
Milli Müdafiə Universitetinin yerləşdiyi Fort MakNeyr, adətən siyasi xadimlərin yaşadığı yer deyil. Lakin Tramp administrasiyasının keçmiş rəsmilərindən olan Kristi L. Noem kimi şəxslərin "təhlükəsizlik səbəbləri" ilə bura köçməsindən sonra qaydaların dəyişdiyi görünür.

US military personnel are rapidly enhancing security measures following the mass observation of unidentified drones over Fort Lesley McNair, a Washington D.C. Army base. Currently, Secretary of State Marco Rubio and Secretary of War Pete Hagerty reside at this base. This was reported by The Washington Post.
The editorial board states that the origin of these drones is not yet fully known. However, amid the escalating tensions in the region due to ongoing US and Israeli operations against Iran, an emergency meeting has been convened at the White House. The Department of War has refrained from making a statement on the matter.
Fort McNair, home to the National Defense University, is not typically a residential area for political figures. However, it appears the rules have changed since individuals like Kristi L. Noem, a former official from the Trump administration, moved here for "security reasons."