Müğənni Rəqsanə İsmayılova barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin dəyişdirilməsi ilə bağlı apellyasiya şikayətinə baxılıb.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, Bakı Apellyasiya Məhkəməsində keçirilən proses zamanı qərar qəbul olunaraq Rəqsanə İsmayılovanın şikayəti təmin olunmayıb.
Müğənni barədə birinci instansiyanın seçdiyi həbs qətimkan tədbiri qüvvədə saxlanılıb.
Qeyd edək ki, avqustun 16-da Sabunçu rayonunda polis əməkdaşlarının vətəndaşlardan daxil olan şikayətlər əsasında həyata keçirdikləri tədbirlər nəticəsində dələduzluq etməkdə təqsirli bilinən 1979-cu il təvəllüdlü Rəqsanə İsmayıl qızı İsmayılova saxlanılıb.
Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, o, iki nəfər zərərçəkən şəxsin ümumilikdə 35 000 manat dəyərində qızıl-zinət əşyalarını və 520 000 ABŞ dolları məbləğində pulunu dələduzluqla ələ keçirib.
Qeyd edilən faktlarla bağlı Sabunçu Rayon Polis İdarəsində Cinayət Məcəlləsinin xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq etmə maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb və R.İsmayılova təqsirləndirilən qismində saxlanılaraq istintaqa cəlb olunub. Onun barəsində məhkəmənin qərarı ilə dörd ay müddətində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Раксана Исмайылова осталась под арестом
Рассмотрена апелляционная жалоба певицы Раксаны Исмайыловой по поводу изменения избранной в отношении нее меры пресечения в виде ареста.
По информации Oxu.Az, в ходе процесса, прошедшего в Бакинском апелляционном суде, было принято решение, и жалоба Раксаны Исмайыловой не была удовлетворена.
Избранная судом первой инстанции мера пресечения в виде ареста в отношении певицы оставлена в силе.
Отметим, что 16 августа в Сабунчинском районе в результате мер, предпринятых сотрудниками полиции на основании поступивших от граждан жалоб, была задержана Раксана Исмаил гызы Исмайылова, 1979 года рождения, обвиняемая в мошенничестве.
Расследованиями установлено, что она мошенническим путем присвоила у двух потерпевших золотые украшения на общую сумму 35 000 манатов и денежные средства в размере 520 000 долларов США.
По указанным фактам в Сабунчинском районном управлении полиции возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса о мошенничестве с причинением ущерба в особо крупном размере, и Р. Исмайылова была задержана в качестве подозреваемой и привлечена к следствию. В отношении нее решением суда избрана мера пресечения в виде ареста сроком на четыре месяца.