ABŞ Nümayəndələr Palatasının üzvü Tomas Massi sosial şəbəkədə paylaşım edərək Danimarkaya istehzalı çağırışla müraciət edib. O, Tramp administrasiyasına Ceffri Epşteynə aid sənədlərin guya Qrenlandiyada yerləşdiyini deməyi tövsiyə edib və bu halda Vaşinqtonun mövzuya marağını dərhal itirəcəyini bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Ağ Evin mətbuat katibi Karolin Levitt Avropa ölkələrinin Qrenlandiyaya hərbi qüvvə göndərməsinin ABŞ prezidenti Donald Trampın qərarvermə prosesinə təsir göstərməyəcəyini açıqlayıb. O, həmçinin Trampın Qrenlandiyanı əldə etmək məqsədindən geri çəkilmədiyini vurğulayıb.
Açıqlamalar Qrenlandiya ətrafında artan beynəlxalq diqqət və ABŞ ilə Danimarka arasında mövcud olan siyasi müzakirələr fonunda səsləndirilib. Mövzu həm ABŞ Konqresində, həm də Ağ Evdə fərqli mövqelərin ifadə olunması ilə gündəmdə qalmaqda davam edir.

Член Палаты представителей США Томас Масси обратился к Дании с саркастическим призывом в социальной сети. Он посоветовал администрации Трампа заявить, что документы, связанные с Джеффри Эпштейном, якобы находятся в Гренландии, и в этом случае Вашингтон немедленно потеряет интерес к этой теме.
Как сообщает редакция, пресс-секретарь Белого дома Каролин Левитт заявила, что отправка европейскими странами войск в Гренландию не повлияет на процесс принятия решений президента США Дональда Трампа. Она также подчеркнула, что Трамп не отказался от намерения приобрести Гренландию.
Заявления прозвучали на фоне растущего международного внимания к Гренландии и продолжающихся политических дискуссий между США и Данией. Тема продолжает оставаться на повестке дня, поскольку в Конгрессе США и Белом доме выражаются различные позиции.