Qızılağac Milli Parkında brakonyerlik edən şəxslər saxlanılıblar
DİN Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən Xəzər dənizində, xidməti ərazi olan qoruq, milli park və su hövzələrində brakonyerliyə qarşı mübarizə tədbirləri davam etdirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan verilən məlumata görə, İdarənin Lənkəran Xətt Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının bu istiqamətdə keçirdikləri növbəti tədbirlər zamanı Qızılağac Milli Parkının Kiçik Körfəz su hövzəsində qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan əvvəllər məhkum olunmuş V.İbadov və F.Qafarov saxlanılıblar.
Baxış zamanı həmin şəxslərdən 65 ədəd müxtəlif növ balıq, ov alətləri götürülüb. Hər iki faktla bağlı araşdırma aparılır.
Su bioresurslarının qorunması və ekoloji tarazlığın təmin edilməsi məqsədilə su polisləri tərəfindən müvafiq dövlət qurumları ilə birgə nəzarət-profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Сотрудниками Управления полиции на водном транспорте МВД продолжаются мероприятия по борьбе с браконьерством на Каспийском море, в заповедниках, национальных парках и водоемах, являющихся служебной территорией.
По информации Ленкоранской региональной группы пресс-службы Министерства внутренних дел, в ходе очередных мероприятий, проведенных сотрудниками Ленкоранского линейного отдела полиции Управления в этом направлении, в водоеме Малого залива Гызылагачского национального парка были задержаны ранее судимые В. Ибадов и Ф. Гафаров, занимавшиеся незаконным ловом рыбы.
В ходе осмотра у указанных лиц было изъято 65 единиц рыбы различных видов и рыболовные снасти. По обоим фактам проводится расследование.
В целях защиты водных биоресурсов и обеспечения экологического баланса водной полицией совместно с соответствующими государственными органами продолжаются контрольно-профилактические мероприятия.