Qızılağac Milli Parkında brakonyerlik edən şəxslər saxlanılıblar
DİN Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən Xəzər dənizində, xidməti ərazi olan qoruq, milli park və su hövzələrində brakonyerliyə qarşı mübarizə tədbirləri davam etdirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan verilən məlumata görə, İdarənin Lənkəran Xətt Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının bu istiqamətdə keçirdikləri növbəti tədbirlər zamanı Qızılağac Milli Parkının Kiçik Körfəz su hövzəsində qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan əvvəllər məhkum olunmuş V.İbadov və F.Qafarov saxlanılıblar.
Baxış zamanı həmin şəxslərdən 65 ədəd müxtəlif növ balıq, ov alətləri götürülüb. Hər iki faktla bağlı araşdırma aparılır.
Su bioresurslarının qorunması və ekoloji tarazlığın təmin edilməsi məqsədilə su polisləri tərəfindən müvafiq dövlət qurumları ilə birgə nəzarət-profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Poachers detained in Qızılağac National Park
Employees of the Ministry of Internal Affairs' Police Department for Water Transport continue their fight against poaching in the Caspian Sea, specifically in reserves, national parks, and water bodies within their service area.
According to information provided by the Lankaran regional group of the Ministry of Internal Affairs' Press Service, during subsequent measures carried out in this direction by employees of the Department's Lankaran Line Police Division, V. Ibadov and F. Gafarov, previously convicted, who were engaged in illegal fishing in the Small Bay water basin of Qızılağac National Park, were detained.
During the inspection, 65 fish of various species and fishing tools were seized from these individuals. An investigation is underway regarding both incidents.
With the aim of protecting aquatic bioresources and ensuring ecological balance, water police, together with relevant state agencies, continue control and preventive measures.