Qəzzada humanitar yardım fondunun ləğvi tələb edilir
HƏMAS təşkilatı ABŞ və İsrailin nəzarətində olan Qəzza Humanitar Yardım Fondunun (GHF) ləğvini tələb edib. Qurum fondu dinc sakinlərin həlak olmasında məsuliyyət daşımaqda ittiham edib.
Redaksiya xəbər verir ki, təşkilat yaydığı bəyanatda “yardımın paylanma məntəqələri yaxınlığında sionist-amerikan qüvvələrinin davamlı və sistemli qətllərinin” fondun “xalqımıza qarşı mühasirə, aclıq və qırğın siyasətində cinayətkar rolunu” təsdiqlədiyini bildirib.
HƏMAS bu fondun “qeyri-insani mexanizm” olduğunu qeyd edərək, onun dərhal ləğv olunmasını və yaradıcılarının beynəlxalq səviyyədə məsuliyyətə cəlb edilməsini tələb edib.

Demand for the dissolution of the humanitarian aid fund in Gaza
The Hamas organization has demanded the dissolution of the Gaza Humanitarian Aid Fund (GHF), which is under the control of the US and Israel. The organization accused the fund of being responsible for the deaths of civilians.
The editorial office reports that the organization stated in a released statement that the “continuous and systematic killings by Zionist-American forces near aid distribution points” confirm the fund's “criminal role in the policy of siege, starvation, and massacre against our people.”
Hamas noted that this fund is an “inhumane mechanism,” demanding its immediate dissolution and the international accountability of its creators.