Qəzzada humanitar yardım fondunun ləğvi tələb edilir
HƏMAS təşkilatı ABŞ və İsrailin nəzarətində olan Qəzza Humanitar Yardım Fondunun (GHF) ləğvini tələb edib. Qurum fondu dinc sakinlərin həlak olmasında məsuliyyət daşımaqda ittiham edib.
Redaksiya xəbər verir ki, təşkilat yaydığı bəyanatda “yardımın paylanma məntəqələri yaxınlığında sionist-amerikan qüvvələrinin davamlı və sistemli qətllərinin” fondun “xalqımıza qarşı mühasirə, aclıq və qırğın siyasətində cinayətkar rolunu” təsdiqlədiyini bildirib.
HƏMAS bu fondun “qeyri-insani mexanizm” olduğunu qeyd edərək, onun dərhal ləğv olunmasını və yaradıcılarının beynəlxalq səviyyədə məsuliyyətə cəlb edilməsini tələb edib.

Движение ХАМАС потребовало ликвидации Фонда гуманитарной помощи Газе (GHF), находящегося под контролем США и Израиля. Организация обвинила фонд в ответственности за гибель мирных жителей.
Как сообщает редакция, в своем заявлении организация отметила, что «постоянные и систематические убийства сионистско-американскими силами вблизи пунктов распределения помощи» подтверждают «преступную роль» фонда «в политике осады, голода и геноцида против нашего народа».
ХАМАС, отметив, что этот фонд является «бесчеловечным механизмом», потребовал его немедленной ликвидации и привлечения его создателей к международной ответственности.