Qəzzada elektrik kəsilmələri və yanacaq qıtlığı səbəbindən isinmə və yemək bişirmək kimi ehtiyaclar üçün istifadə olunan üsullar, çadırların əsas təhlükəsizlik standartlarından məhrum olması səbəbindən fələstinlilərin həyatını təhlükəyə atır. Bu vəziyyət, müharibənin yaratdığı fəlakətin fonunda, insanların gündəlik həyatını daha da çətinləşdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrailin geniş miqyaslı dağıntılara səbəb olan hücumları ilə mülki yaşayış məntəqələrinin məhv edildiyi Qəzza zolağında yüz minlərlə fələstinli təhlükəsiz sığınacaq imkanlarından məhrum şəkildə çadırlarda və müvəqqəti sığınacaq mərkəzlərində qalır. Bu insanların yaşayış şəraitinin acınacaqlı olması, onların sağlamlığı və təhlükəsizliyi üçün ciddi təhdidlər yaradır.
Səhiyyə mənbələrindən əldə edilən məlumata görə, Deyr əl-Bəlahda yerindən edilmiş fələstinlilərin qaldığı düşərgədə yerləşən bir çadırda baş verən yanğında 16 yaşlı Şəhd Mahmud əl-Medhun həyatını itirib. Yanğın nəticəsində 43 yaşlı ana Ənam əl-Medhun, 2 yaşlı övladı Adəm və 1 yaşlı Sidra yaralanıb. Yaralılar Əqsa Şəhidləri Xəstəxanasına aparılıb.
Şahidlər, yanğının ananın uşaqları üçün yemək hazırladığı zaman baş verdiyini və qısa müddətdə yayıldığını bildiriblər. Yanğının digər çadıra da keçdiyi və hər iki çadırın tamamilə yandığı qeyd edilib. Bu hadisə, Qəzzada yaşayan insanların üzləşdiyi təhlükələrin və çətinliklərin bariz nümunəsidir.

Методы, используемые в Газе для обогрева и приготовления пищи из-за отключений электричества и нехватки топлива, ставят под угрозу жизни палестинцев, поскольку палатки не соответствуют основным стандартам безопасности. Эта ситуация еще больше усложняет повседневную жизнь людей на фоне катастрофы, вызванной войной.
Как сообщает Redaksiya, сотни тысяч палестинцев остаются в палатках и временных центрах размещения без доступа к безопасным убежищам в секторе Газа, где гражданские поселения были разрушены в результате масштабных разрушений, вызванных нападениями Израиля. Удручающие условия жизни этих людей создают серьезные угрозы их здоровью и безопасности.
По данным источников в сфере здравоохранения, в результате пожара в одной из палаток в лагере перемещенных палестинцев в Дейр-эль-Балахе погибла 16-летняя Шахд Махмуд аль-Медхун. В результате пожара пострадали 43-летняя мать Анам аль-Медхун, ее 2-летний ребенок Адам и 1-летняя Сидра. Пострадавшие были доставлены в больницу мучеников Аль-Аксы.
Очевидцы сообщили, что пожар произошел, когда мать готовила еду для детей, и быстро распространился. Отмечается, что огонь перекинулся и на другую палатку, в результате чего обе палатки полностью сгорели. Этот инцидент является ярким примером опасностей и трудностей, с которыми сталкиваются жители Газы.