Qəzzada elektrik kəsilmələri və yanacaq qıtlığı səbəbindən isinmə və yemək bişirmək kimi ehtiyaclar üçün istifadə olunan üsullar, çadırların əsas təhlükəsizlik standartlarından məhrum olması səbəbindən fələstinlilərin həyatını təhlükəyə atır. Bu vəziyyət, müharibənin yaratdığı fəlakətin fonunda, insanların gündəlik həyatını daha da çətinləşdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrailin geniş miqyaslı dağıntılara səbəb olan hücumları ilə mülki yaşayış məntəqələrinin məhv edildiyi Qəzza zolağında yüz minlərlə fələstinli təhlükəsiz sığınacaq imkanlarından məhrum şəkildə çadırlarda və müvəqqəti sığınacaq mərkəzlərində qalır. Bu insanların yaşayış şəraitinin acınacaqlı olması, onların sağlamlığı və təhlükəsizliyi üçün ciddi təhdidlər yaradır.
Səhiyyə mənbələrindən əldə edilən məlumata görə, Deyr əl-Bəlahda yerindən edilmiş fələstinlilərin qaldığı düşərgədə yerləşən bir çadırda baş verən yanğında 16 yaşlı Şəhd Mahmud əl-Medhun həyatını itirib. Yanğın nəticəsində 43 yaşlı ana Ənam əl-Medhun, 2 yaşlı övladı Adəm və 1 yaşlı Sidra yaralanıb. Yaralılar Əqsa Şəhidləri Xəstəxanasına aparılıb.
Şahidlər, yanğının ananın uşaqları üçün yemək hazırladığı zaman baş verdiyini və qısa müddətdə yayıldığını bildiriblər. Yanğının digər çadıra da keçdiyi və hər iki çadırın tamamilə yandığı qeyd edilib. Bu hadisə, Qəzzada yaşayan insanların üzləşdiyi təhlükələrin və çətinliklərin bariz nümunəsidir.

Methods used for needs such as heating and cooking in Gaza, due to power outages and fuel shortages, endanger the lives of Palestinians because tents lack basic safety standards. This situation further complicates the daily lives of people against the backdrop of the war-induced catastrophe.
Redaksiya reports that hundreds of thousands of Palestinians remain in tents and temporary shelter centers without access to safe housing options in the Gaza Strip, where civilian settlements have been destroyed by Israel's widespread attacks causing extensive destruction. The deplorable living conditions of these people pose serious threats to their health and safety.
According to health sources, 16-year-old Shahd Mahmoud al-Medhun lost her life in a fire that broke out in a tent at a camp for displaced Palestinians in Deir al-Balah. As a result of the fire, 43-year-old mother Anam al-Medhun, and her children aged 2, Adam, and 1, Sidra, were injured. The injured were taken to Al-Aqsa Martyrs Hospital.
Witnesses stated that the fire occurred while the mother was preparing food for her children and spread quickly. It was noted that the fire also spread to another tent, and both tents were completely burned. This incident is a clear example of the dangers and difficulties faced by people living in Gaza.