Fələstin Müqavimət Hərəkatına yaxın mənbələrin “Al Mayadeen” kanalına verdiyi məlumata görə, HƏMAS Trampın təşəbbüsü ilə irəli sürülən Qəzza sülh razılaşmasını qəbul edib və imzalanma mərasimi bu gün Bakı vaxtı ilə 13:00-da Misirdə baş tutacaq.
Redaksiya xəbər verir ki, İsrailin “Kanal 12” telekanalının müxbiri “Ağ Ev bir razılaşmanı elan etməyə hazırlaşır. Vay be,” ifadəsi ilə sosial şəbəkədə paylaşım edib. “İsrael Hayom” qəzetinin məlumatına görə, atəşkəs razılaşmasının imzalanmasına sadəcə bir neçə saat qalıb.
ABŞ-ın “NewsNation” kanalı isə bildirib ki, İsrail ilə HƏMAS arasında Trampın Qəzza sülh planının birinci mərhələsinə dair razılıq əldə olunub. Mərhələyə görə, girovların azad edilməsi və atəşkəsin mərhələli şəkildə tətbiqi nəzərdə tutulur.

Will the Gaza agreement be signed today?
According to sources close to the Palestinian Resistance Movement, who spoke to “Al Mayadeen” channel, Hamas has accepted the Gaza peace agreement proposed at Trump's initiative, and the signing ceremony will take place today at 13:00 Baku time in Egypt.
The editorial office reports that a reporter for Israel's “Channel 12” television posted on social media with the expression, “The White House is preparing to announce an agreement. Wow.” According to “Israel Hayom” newspaper, only a few hours remain until the signing of the ceasefire agreement.
US channel “NewsNation” reported that an agreement has been reached between Israel and Hamas regarding the first phase of Trump's Gaza peace plan. This phase includes the release of hostages and the gradual implementation of a ceasefire.