Qalibaf Roma Papasının mövqeyini təqdir edib
İran Parlamentinin sədri Məhəmməd Baqer Qalibaf, Roma Papası Leonun cəsarətli mövqeyini yüksək qiymətləndirərək, onun İsrail və ABŞ-ın hərbi cinayətlərini qınamasını alqışladığını bəyan edib. O, Papasının "Mən qorxmuram" sözlərinin geniş əks-səda doğurduğunu vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Qalibafın sözlərinə görə, bu bəyanat günahsız insanların qətlə yetirilməsi qarşısında susmayan hər kəs üçün bir yolgöstərici rolunu oynayır. Parlament sədri bu mövqeyin ədalət uğrunda mübarizə aparan bütün şəxslər üçün mühüm bir stimul olduğunu qeyd edib.
Məhəmməd Baqer Qalibaf əlavə edib ki, Roma Papasının liderliyi milyonlarca insana ilham verir və onları mübarizəyə ruhlandırır. O, bu cəsarətli və prinsipial mövqeyə görə Roma Papası Leoya dərin minnətdarlığını ifadə edib.

Галибаф одобрил позицию Папы Римского
Председатель парламента Ирана Мохаммад Багер Галибаф высоко оценил смелую позицию Папы Римского Лео, заявив, что он приветствует его осуждение военных преступлений Израиля и США. Он подчеркнул, что слова Папы "Я не боюсь" вызвали широкий резонанс.
Редакция сообщает, что, по словам Галибафа, это заявление служит ориентиром для всех, кто не молчит перед лицом убийства невинных людей. Председатель парламента отметил, что эта позиция является важным стимулом для всех, кто борется за справедливость.
Мохаммад Багер Галибаф добавил, что лидерство Папы Римского вдохновляет миллионы людей и побуждает их к борьбе. Он выразил глубокую благодарность Папе Римскому Лео за эту смелую и принципиальную позицию.