Putin Trampla danışdıqdan sonra təcili təhlükəsizlik şurasını topladı
Rusiya və Amerika Birləşmiş Ştatları arasında yüksək səviyyəli danışıqlar, beynəlxalq arenada diqqəti cəlb edən mühüm hadisələrdən biridir. Bu cür görüşlər, iki ölkə arasındakı münasibətlərin gedişatına və qlobal siyasətə təsir edə biləcək mühüm məsələlərin müzakirəsi üçün zəmin yaradır. Son görüşlərin nəticələri və müzakirə olunan mövzular, dünya ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraqla izlənilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Kreml siyasətçisi Yuri Uşakovun verdiyi açıqlamaya görə, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin, Amerika Birləşmiş Ştatları Prezidenti ilə telefon danışığından dərhal sonra, Təhlükəsizlik Şurasının daimi üzvlərini Kremlə toplayaraq, amerikalı həmkarı ilə apardığı müzakirələr barədə ətraflı məlumat verib. Uşakov, Putin-in dünən axşam Donald Trampla telefonla danışdığını xatırladıb.
Görüşün əsas mövzuları və nəticələri barədə ətraflı məlumat verilməsə də, bu cür görüşlərin keçirilməsi, iki ölkə arasında dialoqun davam etdirilməsi və müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın mümkünlüyü barədə siqnal verir. Telefon danışığının təxminən iki saat yarım davam etdiyi bildirilir. Bu görüş, iki ölkə liderləri arasında son zamanlar baş verən əlaqələrin bir hissəsi kimi qiymətləndirilə bilər.

Putin convened an urgent security council after speaking with Trump
High-level talks between Russia and the United States are one of the important events that attract attention in the international arena. Such meetings create a basis for discussing important issues that can affect the course of relations between the two countries and global politics. The results of recent meetings and the topics discussed are followed with great interest by the world community.
Redaksiya reports that, according to a statement by Kremlin politician Yuri Ushakov, Russian President Vladimir Putin, immediately after a phone conversation with the President of the United States, gathered the permanent members of the Security Council in the Kremlin and provided detailed information about his discussions with his American counterpart. Ushakov reminded that Putin spoke with Donald Trump by phone last night.
Although detailed information about the main topics and results of the meeting was not provided, the holding of such meetings signals the continuation of dialogue between the two countries and the possibility of cooperation in various fields. The phone conversation reportedly lasted approximately two and a half hours. This meeting can be regarded as part of the recent contacts between the leaders of the two countries.