Putin Trampla danışdıqdan sonra təcili təhlükəsizlik şurasını topladı
Rusiya və Amerika Birləşmiş Ştatları arasında yüksək səviyyəli danışıqlar, beynəlxalq arenada diqqəti cəlb edən mühüm hadisələrdən biridir. Bu cür görüşlər, iki ölkə arasındakı münasibətlərin gedişatına və qlobal siyasətə təsir edə biləcək mühüm məsələlərin müzakirəsi üçün zəmin yaradır. Son görüşlərin nəticələri və müzakirə olunan mövzular, dünya ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraqla izlənilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Kreml siyasətçisi Yuri Uşakovun verdiyi açıqlamaya görə, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin, Amerika Birləşmiş Ştatları Prezidenti ilə telefon danışığından dərhal sonra, Təhlükəsizlik Şurasının daimi üzvlərini Kremlə toplayaraq, amerikalı həmkarı ilə apardığı müzakirələr barədə ətraflı məlumat verib. Uşakov, Putin-in dünən axşam Donald Trampla telefonla danışdığını xatırladıb.
Görüşün əsas mövzuları və nəticələri barədə ətraflı məlumat verilməsə də, bu cür görüşlərin keçirilməsi, iki ölkə arasında dialoqun davam etdirilməsi və müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın mümkünlüyü barədə siqnal verir. Telefon danışığının təxminən iki saat yarım davam etdiyi bildirilir. Bu görüş, iki ölkə liderləri arasında son zamanlar baş verən əlaqələrin bir hissəsi kimi qiymətləndirilə bilər.

Переговоры на высоком уровне между Россией и Соединенными Штатами Америки являются одним из важных событий, привлекающих внимание на международной арене. Такие встречи создают основу для обсуждения ключевых вопросов, которые могут повлиять на ход отношений между двумя странами и на глобальную политику. Результаты последних встреч и обсуждаемые темы с большим интересом отслеживаются мировым сообществом.
Редакция сообщает, что, согласно заявлению кремлевского политика Юрия Ушакова, Президент России Владимир Путин, сразу после телефонного разговора с Президентом Соединенных Штатов Америки, собрал постоянных членов Совета Безопасности в Кремле и подробно проинформировал их о своих переговорах с американским коллегой. Ушаков напомнил, что Путин разговаривал по телефону с Дональдом Трампом вчера вечером.
Хотя подробная информация об основных темах и результатах встречи не была предоставлена, проведение таких встреч сигнализирует о продолжении диалога между двумя странами и о возможности сотрудничества в различных областях. Сообщается, что телефонный разговор длился около двух с половиной часов. Эта встреча может быть расценена как часть недавних контактов между лидерами двух стран.