Prezidentin sərəncamı ilə təltif edilən AQTA əməkdaşlarına mükafatları təqdim olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2025-ci il 21 iyun tarixli sərəncamına əsasən, qida təhlükəsizliyi sahəsində və dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyəti ilə əlaqədar “Tərəqqi” və “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalları ilə təltif edilən Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) əməkdaşlarına mükafatları təqdim olunub.
AQTA sədri Qoşqar Təhməzli əməkdaşlara medalları təqdim edib. Bildirib ki, ölkəmizdə qida təhlükəsizliyinin təmin olunması və bu istiqamətdə nəzarət sisteminin daha da təkmilləşdirilməsi qarşıda duran əsas vəzifələrdəndir.
Agentlik sədri əməkdaşlara bu vacib və məsuliyyətli işdə səmərəli xidmət göstərdiklərinə görə təşəkkür edib və bundan sonrakı fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

In accordance with the decree dated June 21, 2025, by Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, awards were presented to the employees of the Azerbaijan Food Safety Agency (AQTA) who were honored with the “Tereggi” (Progress) and “For Distinction in Public Service” medals for their effective activity in the field of food safety and public service.
AQTA Chairman Goshgar Tahmazli presented the medals to the employees. He stated that ensuring food safety in our country and further improving the control system in this direction are among the main tasks ahead.
The Agency Chairman thanked the employees for their effective service in this important and responsible work and wished them success in their future endeavors.