Prezidentin sərəncamı ilə təltif edilən AQTA əməkdaşlarına mükafatları təqdim olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2025-ci il 21 iyun tarixli sərəncamına əsasən, qida təhlükəsizliyi sahəsində və dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyəti ilə əlaqədar “Tərəqqi” və “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalları ilə təltif edilən Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) əməkdaşlarına mükafatları təqdim olunub.
AQTA sədri Qoşqar Təhməzli əməkdaşlara medalları təqdim edib. Bildirib ki, ölkəmizdə qida təhlükəsizliyinin təmin olunması və bu istiqamətdə nəzarət sisteminin daha da təkmilləşdirilməsi qarşıda duran əsas vəzifələrdəndir.
Agentlik sədri əməkdaşlara bu vacib və məsuliyyətli işdə səmərəli xidmət göstərdiklərinə görə təşəkkür edib və bundan sonrakı fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

В соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева от 21 июня 2025 года, сотрудникам Агентства продовольственной безопасности Азербайджанской Республики (AQTA), награжденным медалями «Терегги» и «За отличие на государственной службе» за эффективную деятельность в области продовольственной безопасности и на государственной службе, были вручены награды.
Председатель AQTA Гошгар Тахмазли вручил сотрудникам медали. Он отметил, что обеспечение продовольственной безопасности в нашей стране и дальнейшее совершенствование системы контроля в этом направлении являются одними из основных задач.
Председатель Агентства поблагодарил сотрудников за эффективную работу в этом важном и ответственном деле и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.