Prezident və xanımı Ulu Öndərin məzarını ziyarət edib
Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünyaşöhrətli siyasi xadim, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin vəfatından 22 il ötür.
Redaksiya xəbər verir ki, dekabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Prezident İlham Əliyev Ulu Öndərin məzarı önünə əklil qoydu.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsini ehtiramla andılar, məzarı üzərinə gül dəstələri qoydular.
Tanınmış dövlət xadimi Əziz Əliyevin və professor Tamerlan Əliyevin də xatirələri yad edildi, məzarları üstünə gül dəstələri düzüldü.

Прошло 22 года со дня смерти архитектора и основателя современного независимого Азербайджанского государства, всемирно известного политического деятеля, Общенационального Лидера нашего народа Гейдара Алиева.
Редакция сообщает, что 12 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Лейла Алиева посетили Аллею почетного захоронения и почтили память Общенационального Лидера нашего народа Гейдара Алиева.
Президент Ильхам Алиев возложил венок к могиле Великого Вождя.
Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Глава государства Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Лейла Алиева с почтением почтили память спутницы жизни Великого Вождя, выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханум Алиевой, возложив цветы к ее могиле.
Были также почтены память видного государственного деятеля Азиза Алиева и профессора Тамерлана Алиева, к их могилам были возложены цветы.