İki min nəfər əhalinin yaşadığı 3 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Yardımlı–Deman–Arvana avtomobil yolunun dağılmış hissəsi bərpa olunacaq və istinad divarları tikiləcək.
Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla bu məqsəd üçün dövlət büdcəsindən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq 2 milyon manatı ayrılıb.
Maliyyə Nazirliyinə maliyyələşməni təmin etmək, İqtisadiyyat Nazirliyinə avtomobil yolunun təmirinin davam etdirilməsi üçün zəruri olan maliyyə vəsaitini Azərbaycanın 2026-cı il dövlət büdcəsi layihəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə nəzərdə tutmaq tapşırılıb.

Будет восстановлена разрушенная часть автомобильной дороги Ярдымлы–Деман–Арвана, соединяющей 3 населенных пункта с населением в две тысячи человек, и построены подпорные стены.
Президент Ильхам Алиев подписал соответствующее Распоряжение.
Согласно Распоряжению, на эти цели из государственного бюджета Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана первоначально выделено 2 миллиона манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование, а Министерству экономики – предусмотреть необходимые финансовые средства для продолжения ремонта автомобильной дороги в распределении расходов на государственные капитальные вложения в проекте государственного бюджета Азербайджана на 2026 год.