İki min nəfər əhalinin yaşadığı 3 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Yardımlı–Deman–Arvana avtomobil yolunun dağılmış hissəsi bərpa olunacaq və istinad divarları tikiləcək.
Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla bu məqsəd üçün dövlət büdcəsindən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq 2 milyon manatı ayrılıb.
Maliyyə Nazirliyinə maliyyələşməni təmin etmək, İqtisadiyyat Nazirliyinə avtomobil yolunun təmirinin davam etdirilməsi üçün zəruri olan maliyyə vəsaitini Azərbaycanın 2026-cı il dövlət büdcəsi layihəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə nəzərdə tutmaq tapşırılıb.

The damaged section of the Yardimli–Deman–Arvana automobile road, which connects 3 settlements with a population of two thousand people, will be restored and retaining walls will be built.
President Ilham Aliyev signed a Decree in this regard.
With the Decree, an initial 2 million manats has been allocated from the state budget to the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads for this purpose.
The Ministry of Finance has been instructed to ensure funding, and the Ministry of Economy has been instructed to provide the necessary financial resources for the continued repair of the automobile road in the allocation of state capital investment expenditures in Azerbaijan's 2026 state budget project.