Prezident İlham Əliyev: Bu gün Türk dünyası özünün yüksəliş dövrünü yaşayır
Redaksiya xəbər verir ki, bu fikir Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin noyabrın 24-də Bakıda keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin qeyri-hökumət təşkilatlarının həmrəylik forumunun iştirakçılarına müraciətində yer alıb.
Azərbaycan Prezidenti qeyd edib ki, beş il əvvəl qazandığımız Qarabağ Zəfəri türk xalqlarının ümumi sevinci və qürur mənbəyidir.
“İnanıram ki, hazırda yenidən qurulan Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonları, açılacaq Zəngəzur dəhlizi türk dövlətləri arasında əməkdaşlığın inkişafında və möhkəmlənməsində mühüm rol oynayacaqdır”, - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.

President Ilham Aliyev: Today the Turkic world is experiencing a period of ascent
The editorial office reports that this idea was included in the address of Azerbaijani President Ilham Aliyev to the participants of the solidarity forum of non-governmental organizations of the member countries of the Organization of Turkic States, held in Baku on November 24.
The President of Azerbaijan noted that the Karabakh Victory we achieved five years ago is a source of common joy and pride for the Turkic peoples.
“I believe that the currently reconstructed Karabakh and East Zangezur economic regions, and the Zangezur corridor that will be opened, will play an important role in the development and strengthening of cooperation among Turkic states,” emphasized the head of our state.