Prezident İlham Əliyev: Bu gün Türk dünyası özünün yüksəliş dövrünü yaşayır
Redaksiya xəbər verir ki, bu fikir Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin noyabrın 24-də Bakıda keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin qeyri-hökumət təşkilatlarının həmrəylik forumunun iştirakçılarına müraciətində yer alıb.
Azərbaycan Prezidenti qeyd edib ki, beş il əvvəl qazandığımız Qarabağ Zəfəri türk xalqlarının ümumi sevinci və qürur mənbəyidir.
“İnanıram ki, hazırda yenidən qurulan Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonları, açılacaq Zəngəzur dəhlizi türk dövlətləri arasında əməkdaşlığın inkişafında və möhkəmlənməsində mühüm rol oynayacaqdır”, - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.

Сегодня тюркский мир переживает период своего подъема.
Редакция сообщает, что эта мысль содержится в обращении Президента Азербайджана Ильхама Алиева к участникам форума солидарности неправительственных организаций стран-членов Организации тюркских государств, прошедшего 24 ноября в Баку.
Президент Азербайджана отметил, что одержанная пять лет назад Карабахская Победа является общим источником радости и гордости тюркских народов.
«Верю, что восстанавливаемые в настоящее время Карабахский и Восточно-Зангезурский экономические районы, а также открывающийся Зангезурский коридор сыграют важную роль в развитии и укреплении сотрудничества между тюркскими государствами», - подчеркнул глава нашего государства.