Polis Buzovnada qaya daşlarını zədələyən şəxsi saxladı, cinayət işi başladı
Xəzər rayonunun Buzovna qəsəbəsində yerləşən qoruq ərazisində qaya daşlarının qəsdən məhv edilməsi və ya zədələnməsi ilə bağlı daxil olmuş məlumat əsasında araşdırmalara başlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətindən bildirilib ki, martın 23-də qeyd olunan ərazidə qanunsuz işlərin aparılması polis əməkdaşları tərəfindən müəyyən olunaraq dayandırılıb. Araşdırmalarla qanunsuz işlərin 1978-ci il təvəllüdlü Ələsgər Cəfərov tərəfindən təşkil olunduğu, qaya daşlarının yerindən çıxarılmasının isə 1985-ci il təvəllüdlü Təbriz Orucov tərəfindən idarə olunan texnika vasitəsilə həyata keçirildiyi müəyyən edilib.
Faktla bağlı Xəzər Rayon Polis İdarəsinin İstintaq Şöbəsində Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanılıb, Ə.Cəfərov məsuliyyətə cəlb olunub.

Investigations have commenced based on information received regarding the intentional destruction or damage of rocks in a reserve area located in the Buzovna settlement of Khazar district.
The press service of the Ministry of Internal Affairs (MIA) reported that on March 23, illegal activities in the mentioned area were identified and stopped by police officers. Investigations determined that the illegal activities were organized by Alasgar Jafarov, born in 1978, and the removal of rocks was carried out using machinery operated by Tabriz Orujov, born in 1985.
A criminal case has been initiated at the Investigation Department of the Khazar District Police Department under the relevant articles of the Criminal Code regarding the incident, and A. Jafarov has been brought to justice.