Polis Buzovnada qaya daşlarını zədələyən şəxsi saxladı, cinayət işi başladı
Xəzər rayonunun Buzovna qəsəbəsində yerləşən qoruq ərazisində qaya daşlarının qəsdən məhv edilməsi və ya zədələnməsi ilə bağlı daxil olmuş məlumat əsasında araşdırmalara başlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətindən bildirilib ki, martın 23-də qeyd olunan ərazidə qanunsuz işlərin aparılması polis əməkdaşları tərəfindən müəyyən olunaraq dayandırılıb. Araşdırmalarla qanunsuz işlərin 1978-ci il təvəllüdlü Ələsgər Cəfərov tərəfindən təşkil olunduğu, qaya daşlarının yerindən çıxarılmasının isə 1985-ci il təvəllüdlü Təbriz Orucov tərəfindən idarə olunan texnika vasitəsilə həyata keçirildiyi müəyyən edilib.
Faktla bağlı Xəzər Rayon Polis İdarəsinin İstintaq Şöbəsində Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanılıb, Ə.Cəfərov məsuliyyətə cəlb olunub.

Полиция задержала мужчину, повредившего скальные породы в Бузовне, возбуждено уголовное дело
Поступившая информация о преднамеренном уничтожении или повреждении скальных пород на территории заповедника в поселке Бузовна Хазарского района стала основанием для начала расследования.
Пресс-служба Министерства внутренних дел (МВД) сообщила, что 23 марта незаконные работы на указанной территории были выявлены и остановлены сотрудниками полиции. В ходе расследования установлено, что незаконные работы были организованы Алескером Джафаровым, 1978 года рождения, а извлечение скальных пород осуществлялось с помощью техники, управляемой Табризом Оруджевым, 1985 года рождения.
По данному факту в Следственном отделе Хазарского районного управления полиции возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса, А.Джафаров привлечен к ответственности.