Penitensiar xidmətin rəisi bölgələrdə yaşayanlar üçün videoqəbullar keçirib
Ədliyyə Nazirliyi regionlarda yaşayan vətəndaşların müraciətlərinə operativ və yerində baxılması məqsədilə videoqəbullar təşkil edir.
Penitensiar xidmətdən verilən məlumata əsasən, regional ədliyyə idarələrinin təşkilatçılığı ilə ədliyyə nazirinin müavini - Penitensiar xidmətin rəisi ədliyyə general-mayoru Mirsaleh Seyidov tərəfindən Şirvan, Bərdə, Lənkəran, Gəncə, İmişli, Xaçmaz, Göyçay regional ədliyyə idarələri ilə videokonfrans vasitəsilə həmin qurumların yurisdiksiyalarına daxil olan rayonların sakinləri üçün videoqəbul keçirilib.
Virtual qəbul məntəqələri vasitəsilə keçirilən videoqəbulda penitensiar sahə ilə bağlı vətəndaş müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin bir qismi yerindəcə həll edilib, həmçinin vətəndaşlara qanunvericiliyin tələbləri ətraflı izah olunub və qəbul zamanı təqdim edilmiş müraciətlər zəruri tədbirlərin görülməsi üçün nəzarətə götürülüb.
Regionlarda yaşayan vətəndaşlar videoqəbullarda iştirak etmək üçün qebul@justice.gov.az elektron poçt ünvanına və ya Nazirliyin regional ədliyyə idarələrinə müraciət etməklə qəbula yazıla bilərlər.

The Head of the Penitentiary Service held video receptions for residents in the regions
The Ministry of Justice organizes video receptions to promptly and locally address the appeals of citizens residing in the regions.
According to information from the Penitentiary Service, a video reception was held by the Deputy Minister of Justice - Head of the Penitentiary Service, Major General of Justice Mirsaleh Seyidov, for residents of districts falling under the jurisdiction of the Shirvan, Barda, Lankaran, Ganja, Imishli, Khachmaz, and Goychay regional justice departments, via videoconference organized by these regional justice departments.
During the video reception held via virtual reception points, citizens' appeals related to the penitentiary field were heard, some of the raised issues were resolved on the spot, citizens were also thoroughly explained the requirements of the legislation, and the appeals submitted during the reception were taken under control for necessary measures to be taken.
Citizens residing in the regions can register for video receptions by contacting the email address qebul@justice.gov.az or the Ministry's regional justice departments.