Ermənistanla Azərbaycan arasındakı bu prosesi təsəvvür etmək mümkünsüz idi. Buna baxmayaraq, biz inanılmaz bir nailiyyət əldə etdik. Bu səbəbdən 2025-ci ildə sülh bərqərar oldu. İndi isə baş verənlər yenə də inanılmaz görünür.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan “Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı”nın təqdimolunma mərasimində bildirib.
“Sülh və bu mükafatın verilməsi nəinki onun qeyd edilməsidir, bu, həmçinin onun təsdiqidir ki, Ermənistan və Azərbaycan münaqişə dövrünü geridə qoyublar”, - deyə o vurğulayıb.

Pashinyan: Armenia and Azerbaijan have left the conflict period behind
It was impossible to imagine this process between Armenia and Azerbaijan. Despite this, we achieved an incredible accomplishment. For this reason, peace was established in 2025. And now, what is happening still seems incredible.
AZERTAC reports that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said this at the ceremony for the "Zayed Award for Human Fraternity.".
"Peace and the awarding of this prize are not only its celebration, but also its confirmation that Armenia and Azerbaijan have left the conflict period behind," he emphasized.