Ermənistanla Azərbaycan arasındakı bu prosesi təsəvvür etmək mümkünsüz idi. Buna baxmayaraq, biz inanılmaz bir nailiyyət əldə etdik. Bu səbəbdən 2025-ci ildə sülh bərqərar oldu. İndi isə baş verənlər yenə də inanılmaz görünür.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan “Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı”nın təqdimolunma mərasimində bildirib.
“Sülh və bu mükafatın verilməsi nəinki onun qeyd edilməsidir, bu, həmçinin onun təsdiqidir ki, Ermənistan və Azərbaycan münaqişə dövrünü geridə qoyublar”, - deyə o vurğulayıb.

Представить себе этот процесс между Арменией и Азербайджаном было невозможно. Несмотря на это, мы достигли невероятного успеха. По этой причине в 2025 году был установлен мир. А теперь происходящее все еще кажется невероятным.
Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на церемонии вручения «Премии за человеческое братство имени Зайда», сообщает АЗЕРТАДЖ.
«Мир и вручение этой премии — это не только его празднование, но и подтверждение того, что Армения и Азербайджан оставили период конфликта позади», — подчеркнул он.