Qərbi Azərbaycan Paşalı Rayonu, Gabud kənd icmasının Qərbi Azərbaycan İcmasının inzibati binasında hesabat iclası keçirdi.
Gabud kənd icmasının idarə heyyətinin həmçinin icma üzvlərinin eləcə də Qərbi Azərbaycan İcmasının tanınmış ziyalıları iştirak etdi.
İclasda müzakirə olunan əsas məsələlər bunlar olmuşdur:
1. İcmanın strukturunun formalaşdırılması–İcmanın təşkilati quruluşu, fəaliyyət prinsipləri, idarəetmə və daxili nizam-intizam qaydaları barədə təkliflər irəli sürülərək müzakirə edilmişdir.
2. Gabud kəndinin maddi və mənəvi irsinin qorunması və gələcək nəsillərə çatdırılması – Kəndin tarixi, mədəniyyəti, adət-ənənələrinin toplanaraq gələcək nəsillərə ötürülməsi məqsədilə kitab nəşri, qısa metrajlı filmlərin hazırlanması və digər maarifləndirici layihələrin həyata keçirilməsi barədə qərar qəbul olunmuşdur.
3. Qərbi Azərbaycan İcmasının (QAİ) 36 yeni vəsiqələrinin təqdimatı.- İclasda icma üzvlərinə rəsmi vəsiqələr təqdim edilmiş və onların hüquqi statusları rəsmiləşdirilmişdir.
4. İcmanın büdcəsinin formalaşması və cari dövrə qədər xərclənən vəsaitin hesabatı. --- Büdcədə yığılan vəsaitin icma üçün görülə biləcək ən önəmli və müsbət qarşılanacağı işlərə xərclənməsi nəzərdə tutulub.
İclasın sonunda iclasın əhəmiyyəti xüsusi vurğulanmış, icma üzvləri arasında birlik və həmrəyliyin qorunmasının vacibliyi qeyd edilmiş, belə görüşlərin mütəmadi keçirilməsinin önəmi diqqətə çatdırılmışdır.
Daha sonra QAİ-nın idarə heyyətinuin üzvləri Gabud kənd icmasının icmanın qarşısında duran əsas vəzifələr və perspektiv fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verdi, icmanın qarşıda duran məqsədləri və görüləcək işlər barədə iştirakçıları məlumatlandırdı. İclasda kəndin tanınmış ziyalıları, ağsaqqalları və fəal icma üzvləri iştirak edərək vacib məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi apardılar.

The Gabud village community of Pashali District, Western Azerbaijan, held a reporting session in the administrative building of the Western Azerbaijan Community.
The management board of the Gabud village community, as well as community members and prominent intellectuals of the Western Azerbaijan Community, participated.
The main issues discussed at the meeting were:
1. Formation of the community's structure – Proposals regarding the organizational structure, operating principles, management, and internal disciplinary rules of the community were put forward and discussed.
2. Preservation of the material and spiritual heritage of Gabud village and its transmission to future generations – A decision was made regarding the publication of books, production of short films, and implementation of other educational projects with the aim of collecting and transmitting the village's history, culture, and traditions to future generations.
3. Presentation of 36 new certificates of the Western Azerbaijan Community (WAC). - Official certificates were presented to community members at the meeting, and their legal statuses were formalized.
4. Formation of the community's budget and report on funds spent up to the current period. --- The funds collected in the budget are intended to be spent on the most important and positively received works that can be done for the community.
At the end of the meeting, the importance of the meeting was particularly emphasized, the necessity of preserving unity and solidarity among community members was noted, and the importance of holding such meetings regularly was brought to attention.
Afterwards, members of the WAC's management board provided detailed information about the main tasks and prospective directions of activity facing the Gabud village community, and informed the participants about the community's upcoming goals and planned work. Prominent intellectuals, elders, and active community members of the village participated in the meeting and engaged in a broad exchange of views on important issues.