Paramount şirkəti Warner Bros. Discovery-yə qarşı məhkəmə iddiası qaldıraraq şirkətin Netflix ilə bağladığı iri həcmli razılaşmanı şübhə altına alıb. Məlumata görə, sözügedən razılaşma media və əyləncə sənayesində rəqabət mühitini daha da gərginləşdirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Paramount Warner Bros. Discovery-nin Netflix ilə 82,7 milyard dollarlıq razılaşma imzalamasını əsaslandırılmamış hesab edir. Şirkət bildirir ki, özü tərəfindən təqdim olunan 108 milyard dollarlıq təklif daha yüksək olsa da, qarşı tərəf bu təklifdə bir sıra problemlər olduğunu əsas gətirərək onu uyğun hesab etməyib.
Warner Bros. Discovery nümayəndələri Paramount-un təklifinin praktiki və strateji baxımdan qəbuledilməz olduğunu bildiriblər. Bu mövqe şirkətlər arasında fikir ayrılığını daha da dərinləşdirib.
Mövzu ətrafında yaranan vəziyyət media sənayesində rəqabətin nə qədər sərt olduğunu bir daha nümayiş etdirir. Daha yüksək maliyyə dəyərinə malik təklifin niyə qəbul edilməməsi isə bazar iştirakçıları üçün açıq sual olaraq qalır.

Paramount has filed a lawsuit against Warner Bros. Discovery, casting doubt on a large-scale agreement the company made with Netflix. According to reports, the said agreement has further intensified the competitive environment in the media and entertainment industry.
The editorial office reports that Paramount considers the agreement signed by Warner Bros. Discovery with Netflix for $82.7 billion to be unsubstantiated. The company states that although its own offer of $108 billion was higher, the other party deemed it unsuitable, citing a number of problems with that offer.
Representatives for Warner Bros. Discovery stated that Paramount's offer was practically and strategically unacceptable. This stance has further deepened the disagreement between the companies.
The situation surrounding this issue once again demonstrates how fierce competition is in the media industry. Why an offer with a higher financial value was not accepted remains an open question for market participants.