Paramount şirkəti Warner Bros. Discovery-yə qarşı məhkəmə iddiası qaldıraraq şirkətin Netflix ilə bağladığı iri həcmli razılaşmanı şübhə altına alıb. Məlumata görə, sözügedən razılaşma media və əyləncə sənayesində rəqabət mühitini daha da gərginləşdirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Paramount Warner Bros. Discovery-nin Netflix ilə 82,7 milyard dollarlıq razılaşma imzalamasını əsaslandırılmamış hesab edir. Şirkət bildirir ki, özü tərəfindən təqdim olunan 108 milyard dollarlıq təklif daha yüksək olsa da, qarşı tərəf bu təklifdə bir sıra problemlər olduğunu əsas gətirərək onu uyğun hesab etməyib.
Warner Bros. Discovery nümayəndələri Paramount-un təklifinin praktiki və strateji baxımdan qəbuledilməz olduğunu bildiriblər. Bu mövqe şirkətlər arasında fikir ayrılığını daha da dərinləşdirib.
Mövzu ətrafında yaranan vəziyyət media sənayesində rəqabətin nə qədər sərt olduğunu bir daha nümayiş etdirir. Daha yüksək maliyyə dəyərinə malik təklifin niyə qəbul edilməməsi isə bazar iştirakçıları üçün açıq sual olaraq qalır.

Компания Paramount подала судебный иск против Warner Bros. Discovery, поставив под сомнение крупную сделку компании с Netflix. По имеющимся данным, данное соглашение еще больше обострило конкурентную среду в медиа- и развлекательной индустрии.
Редакция сообщает, что Paramount считает необоснованной сделку Warner Bros. Discovery с Netflix на сумму 82,7 миллиарда долларов. Компания заявляет, что, несмотря на ее собственное предложение в размере 108 миллиардов долларов, другая сторона сочла его неприемлемым, сославшись на ряд проблем в этом предложении.
Представители Warner Bros. Discovery заявили, что предложение Paramount было неприемлемым с практической и стратегической точек зрения. Эта позиция еще больше углубила разногласия между компаниями.
Ситуация вокруг этой темы еще раз демонстрирует, насколько жесткой является конкуренция в медиаиндустрии. Почему предложение с более высокой финансовой стоимостью не было принято, остается открытым вопросом для участников рынка.