Polis əməkdaşları tərəfindən tamah məqsədilə şantaj xarakterli, həqiqətə uyğun olmayan məlumatların qərəzli şəkildə yayılmasına qarşı tədbirlər davam etdirilir.
Belə ki, özünü ölkə ərazisində yayımlanan televiziya kanallarından birinin əməkdaşı kimi təqdim edərək müxtəlif müəssisə və obyektlərdən pul tələb edilməsi ilə bağlı daxil olan şikayətlər əsasında 34 yaşlı Şəhriyar Həsənzadə Lənkəran şəhəri ərazisində saxlanılıb.
Araşdırmalarla müəyyən olunub ki, o, müəssisə və təşkilatların məsul şəxsləri ilə əlaqə saxlayaraq guya onların işgüzar nüfuzuna xələl gətirən reportaj hazırladığını bildirib, həmin materialların televiziya və sosial şəbəkələrdə yayımlanmaması müqabilində müxtəlif məbləğlərdə pul tələb edib.

Продолжаются мероприятия, проводимые сотрудниками полиции, по борьбе с предвзятым распространением ложной информации с целью вымогательства.
Так, на основании поступивших жалоб о том, что мужчина, выдавая себя за сотрудника одного из телеканалов, транслируемых на территории страны, требовал деньги с различных предприятий и объектов, был задержан 34-летний Шахрияр Гасанзаде на территории города Лянкяран.
В ходе расследования было установлено, что он связывался с ответственными лицами предприятий и организаций, сообщая, что готовит репортаж, якобы наносящий ущерб их деловой репутации, и требовал деньги в различных суммах в обмен на нераспространение этих материалов на телевидении и в социальных сетях.