Oppo Find X9s kompaktının flaqmanı barədə yeni detallar
İnternet məkanında Oppo şirkətinin yeni flaqman smartfon seriyası Find X9 ilə bağlı maraq getdikcə artır. Xüsusilə seriyanın Find X9s modeli istifadəçilər və texnologiya ekspertlərinin diqqət mərkəzindədir. GSMArena portalının Digital Chat Station adlı etibarlı insayderə istinadla yaydığı məlumata görə, cihaz kompakt ölçülərinə baxmayaraq yüksək performans təqdim edəcək. Smartfon 6,3 düymlük, 1.5K təsvir ölçülü LTPS texnologiyalı düz OLED ekranla təchiz olunacaq və ekrana inteqrasiya edilmiş ultrasəs barmaq izi skaneri ilə gələcək.
Redaksiya xəbər verir ki, sızan məlumatlara əsasən Oppo Find X9s iki ədəd 200 meqapiksellik əsas kamera ilə təchiz ediləcək. Hər iki modulun Samsung HP5 sensoru üzərində qurulacağı, onların biri genişbucaqlı, digəri isə periskopik teleobyektiv funksiyasını yerinə yetirəcəyi bildirilir. Bu isə daha əvvəl Sony sensorları ilə bağlı yayılan şayiələri təkzib edir. Bundan əlavə, smartfonun 7000 mA·saat tutumlu batareya ilə gələcəyi və həm sürətli simli, həm də simsiz enerji yığma texnologiyalarını dəstəkləyəcəyi qeyd olunur.
Məlumatlara görə, Oppo Find X9s IP68 və ya IP69 standartlarına uyğun toz və suya davamlı korpusa sahib olacaq. Qurğunun əsas güc mənbəyi kimi MediaTek-in ən yeni prosessoru — Dimensity 9500+ çipseti göstərilir. Mənbələr Oppo Find X9s modelinin 2026-cı ilin mart ayında satışa çıxarılacağını iddia edir. Şirkət hələlik rəsmi təqdimat tarixi açıqlamasa da, mövcud sızıntılar güclü və səs-küylü bir premyeranı vəd edir.

Interest in Oppo's new flagship smartphone series, Find X9, is growing online. In particular, the Find X9s model in the series is drawing the attention of users and technology experts. According to information published by the GSMArena portal, citing a reliable insider named Digital Chat Station, the device will offer high performance despite its compact size. The smartphone will be equipped with a 6.3-inch, 1.5K resolution LTPS flat OLED display and will come with an ultrasonic fingerprint scanner integrated into the screen.
The editorial office reports that, according to leaked information, the Oppo Find X9s will be equipped with two 200-megapixel main cameras. It is stated that both modules will be built on Samsung HP5 sensors, with one serving as a wide-angle lens and the other as a periscope telephoto lens. This contradicts earlier rumors about Sony sensors. Additionally, it is noted that the smartphone will come with a 7000 mAh battery and will support both fast wired and wireless charging technologies.
According to the information, the Oppo Find X9s will have a dust and water-resistant body compliant with IP68 or IP69 standards. MediaTek's latest processor, the Dimensity 9500+ chipset, is indicated as the main power source for the device. Sources claim that the Oppo Find X9s model will be released in March 2026. Although the company has not yet announced an official presentation date, the current leaks promise a powerful and highly anticipated premiere.