Ölkə ərazisinin əksər yerlərində yağıntılı hava şəraiti davam edir – FAKTİKİ HAVA
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, ölkə ərazisinin əksər yerlərində yağıntılı hava şəraiti davam edir. Sulu qar, qar yağır.
Qarın hündürlüyü Lerikdə 116, Astaranın dağlıq ərazilərində 70, Yardımlıda 49, Əlibəy (Zaqatala) və Kəlbəcərdə 42, Şahbuzda 32, Sarıbaşda (Qax) 28, Şuşada 27, Kişçayda (Şəki) 24, Xızıda 22, Xankəndi və Qrızda 20, Xaltanda 18, Cəlilabadda 16, Laçın və Qubadlıda 15, Lazada (Qusar) 15, Şamaxı və Şirvanda 13, İvanovka (İsmayıllı) və Xınalıqda 12, Xocalı, Qobustan və Şərurda 10, Şahdağ və Biləsuvarda 9, Quba və Gədəbəydə 8, Füzuli və Oğuzda 7, İmişli və Naxçıvanda 6, Daşkəsən, Qəbələ və Sədərəkdə 5, Tərtər, Ağdam və Göyçayda 3, Ceyrançöldə 2, Ordubad, Ağsu, Bərdə və Naftalanda 1 santimetrdir.
Düşən yağıntının miqdarı Beyləqan və Lənkəranda 24, Bakıda və Abşeron yarımadasında 15, Sabirabadda 13, Astarada 12, Kürdəmirdə 9, Tovuz, Zərdab və Mingəçevirdə 6, Balakən və Yevlaxda 5, Gəncə və Şəmkirdə 4, Ağstafa və Neftçalada 3, Şabranda 2, Göygöldə 1 millimetrdir.
Sumqayıt, Göygöl, Gəncə, Naftalan, Şəmkir, Balakən, Qax, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Şamaxı, Qobustan, Qrız, Yardımlı, Lerikdə duman müşahidə olunur, görmə məsafəsi 500 metrədək məhdudlaşır.
Havanın minimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 1, Aran rayonlarında 2, Naxçıvan Muxtar Respublikasında 15, dağlıq rayonlarda 9, yüksək dağlıq ərazilərdə 18 dərəcəyədək şaxta qeydə alınıb.
Ölkə ərazisində yanvarın 21-i gündüzdən hava şəraitinin mülayimləşəcəyi, yanvarın 22-25-də əksər rayonlarda əsasən yağmursuz keçəcəyi, temperaturun tədricən yüksələcəyi, mülayim cənub-qərb küləyinin üstünlük təşkil edəcəyi gözlənilir.

The actual weather as of 10:00 AM on January 21 has been announced.
According to the National Hydrometeorology Service, precipitation continues in most parts of the country. Sleet and snow are falling.
The snow depth is 116 cm in Lerik, 70 cm in the mountainous areas of Astara, 49 cm in Yardimli, 42 cm in Alibay (Zaqatala) and Kalbajar, 32 cm in Shahbuz, 28 cm in Saribash (Qakh), 27 cm in Shusha, 24 cm in Kishchay (Shaki), 22 cm in Khizi, 20 cm in Khankendi and Griz, 18 cm in Khaltan, 16 cm in Jalilabad, 15 cm in Lachin and Gubadli, 15 cm in Lazada (Qusar), 13 cm in Shamakhi and Shirvan, 12 cm in Ivanovka (Ismayilli) and Khinaliq, 10 cm in Khocali, Gobustan and Sharur, 9 cm in Shahdag and Bilasuvar, 8 cm in Quba and Gedabey, 7 cm in Fuzuli and Oghuz, 6 cm in Imishli and Nakhchivan, 5 cm in Dashkasan, Qabala and Sadarak, 3 cm in Tartar, Aghdam and Goychay, 2 cm in Jeyranchoel, and 1 cm in Ordubad, Aghsu, Barda and Naftalan.
The amount of precipitation is 24 mm in Beylagan and Lankaran, 15 mm in Baku and the Absheron Peninsula, 13 mm in Sabirabad, 12 mm in Astara, 9 mm in Kurdamir, 6 mm in Tovuz, Zardab and Mingachevir, 5 mm in Balakan and Yevlakh, 4 mm in Ganja and Shamkir, 3 mm in Aghstafa and Neftchala, 2 mm in Shabrana, and 1 mm in Goygol.
Fog is observed in Sumgayit, Goygol, Ganja, Naftalan, Shamkir, Balakan, Qakh, Shaki, Oghuz, Qabala, Shamakhi, Gobustan, Griz, Yardimli, and Lerik, with visibility limited to 500 meters.
The minimum air temperature recorded is 1 degree in Baku and the Absheron Peninsula, 2 degrees in the Aran regions, 15 degrees in the Nakhchivan Autonomous Republic, 9 degrees in the mountainous regions, and a frost of up to 18 degrees in the high mountain areas.
From the afternoon of January 21, the weather conditions are expected to moderate across the country, with most regions experiencing mostly dry weather from January 22-25. Temperatures will gradually rise, and a moderate south-westerly wind will prevail.