Olimpiya Oyunları: Moda dünyası idman geyimlərini təqdim etdi
Olimpiya Oyunları ərəfəsində moda dünyası da diqqəti üzərinə çəkir. İdman geyimləri və dəblə bağlı son tendensiyalar, yarışların keçiriləcəyi şəhərlərdəki atmosferlə və idmançıların özləri ilə birbaşa əlaqəli olur. Bu dəfəki Olimpiya Oyunları üçün hazırlanan geyimlər, həm idmançılar, həm də moda həvəskarları tərəfindən maraqla qarşılandı.
Redaksiya məlumat verir ki, Beynəlxalq Olimpiya Komitəsi (IOC) Milanda yerləşən Clubhouse26-da moda nümayişi təşkil edib. Bu tədbirdə Olimpiya oyunçuları podiuma çıxaraq komanda formalarını, açılış mərasimi üçün nəzərdə tutulmuş geyimləri və yeni Olimpiya üst geyim kolleksiyasını nümayiş etdirdilər. İtalyan üslubu ön planda idi, çünki Salomon həmçinin şəhər küçələri və dağ əraziləri üçün nəzərdə tutulmuş könüllülər və personal üçün geyimlər təqdim etdi.
ABŞ komandası, Ralph Lauren tərəfindən hazırlanan klassik donanma və qırmızı rəngli palto kolleksiyasını təqdim etdi. Eyni zamanda, 90 milli komandanın kolleksiyalarında texniki parçalar təmiz xətlərlə birləşdirilmişdi. Tədbirdə təxminən 2900 idmançının iştirakı gözlənilir və bu, oyunların 6 fevralda başlaması ilə performansa yönəlmiş geyimlərin və ənənələrin necə birləşəcəyinə dair ilk baxış imkanı yaratdı.

В преддверии Олимпийских игр мир моды также привлекает к себе внимание. Спортивная одежда и последние модные тенденции напрямую связаны с атмосферой городов, где будут проходить соревнования, и самими спортсменами. Одежда, подготовленная к этим Олимпийским играм, была с интересом встречена как спортсменами, так и любителями моды.
Redaksiya сообщает, что Международный олимпийский комитет (МОК) организовал модный показ в Clubhouse26 в Милане. На этом мероприятии олимпийцы вышли на подиум, демонстрируя командную форму, одежду для церемонии открытия и новую коллекцию олимпийской верхней одежды. Итальянский стиль был на первом плане, поскольку Salomon также представил одежду для волонтеров и персонала, предназначенную для городских улиц и горных районов.
Команда США представила классическую коллекцию темно-синих и красных пальто от Ralph Lauren. В то же время, в коллекциях 90 национальных команд технические ткани сочетались с чистыми линиями. Ожидается участие около 2900 спортсменов, что дало первое представление о том, как одежда, ориентированная на производительность, и традиции будут сочетаться с началом игр 6 февраля.