İsrail Baş Naziri Binyamin Netanyahu X platformasında etdiyi paylaşımda bildirib ki, o, ölkənin müdafiə naziri, Baş Qərargah rəisi, Mossad rəhbəri, Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı və digər yüksək rütbəli komandirlərlə birlikdədir. O qeyd edib ki, son 24 saat ərzində iki terrorçu başçısı, bu zülmkarlığın ən böyük terror liderləri zərərsizləşdirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu əlavə edib ki, İsrail təyyarələri terrorçuları quru yollarda, kəsişmələrdə və şəhər meydanlarında vurur. Bu addımların İran xalqının Camaşbaxın qeyd etməsinə şərait yaratmaq məqsədi daşıdığı bildirilib.
Baş Nazir İran xalqına Novruz bayramı münasibətilə təbriklərini çatdırıb və İsrailin "yuxarıdan izlədiyini" vurğulayıb.

Нетаньяху опубликовал еще одно видео, подтверждающее, что он жив
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил в своем посте на платформе X, что он находится вместе с министром обороны страны, начальником Генерального штаба, главой Моссада, командующим ВВС и другими высокопоставленными командирами. Он отметил, что за последние 24 часа были нейтрализованы два главаря террористов, крупнейшие лидеры этой тирании.
Редакция сообщает, что Нетаньяху добавил, что израильские самолеты поражают террористов на дорогах, перекрестках и городских площадях. Заявлено, что эти шаги направлены на создание условий для празднования иранским народом Новруза.
Премьер-министр поздравил иранский народ с праздником Новруз и подчеркнул, что Израиль «наблюдает свыше».