İsrail Baş Naziri Binyamin Netanyahu X platformasında etdiyi paylaşımda bildirib ki, o, ölkənin müdafiə naziri, Baş Qərargah rəisi, Mossad rəhbəri, Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı və digər yüksək rütbəli komandirlərlə birlikdədir. O qeyd edib ki, son 24 saat ərzində iki terrorçu başçısı, bu zülmkarlığın ən böyük terror liderləri zərərsizləşdirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu əlavə edib ki, İsrail təyyarələri terrorçuları quru yollarda, kəsişmələrdə və şəhər meydanlarında vurur. Bu addımların İran xalqının Camaşbaxın qeyd etməsinə şərait yaratmaq məqsədi daşıdığı bildirilib.
Baş Nazir İran xalqına Novruz bayramı münasibətilə təbriklərini çatdırıb və İsrailin "yuxarıdan izlədiyini" vurğulayıb.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu announced on the X platform that he is with the country's defense minister, chief of staff, Mossad head, Air Force commander, and other high-ranking commanders. He noted that in the last 24 hours, two terrorist leaders, the greatest terror leaders of this oppression, have been neutralized.
The editorial reports that Netanyahu added that Israeli planes are hitting terrorists on roads, at intersections, and in city squares. These actions are said to be aimed at creating conditions for the Iranian people to celebrate Jamashbakh.
The Prime Minister conveyed his congratulations to the Iranian people on Nowruz and emphasized that Israel is "watching from above."