Nepalda etirazlar prezident sarayının yandırılması ilə nəticələndi
Nepalda hökumətdə korrupsiya hallarının üzə çıxmasından sonra ölkə boyu geniş etirazlar başlayıb. Aksiya iştirakçıları paytaxtda bir sıra dövlət binalarını yandırıblar.
Redaksiya xəbər verir ki, kütləvi etirazların fonunda Nepalın Baş naziri istefa verdiyini açıqlayıb. Hadisələr zamanı maliyyə naziri Prasad Paudel qəzəbli kütlənin təqibindən qaçmağa çalışarkən çayın kənarında yaxalanıb və etirazçılar tərəfindən çaya atılıb.
Məlumata görə, etiraz aksiyaları zamanı Prezident sarayının tamamilə yanaraq sıradan çıxması qeyd olunub. Ölkədə vəziyyət gərgin olaraq qalır.

Протесты в Непале привели к сожжению президентского дворца
В Непале начались массовые протесты по всей стране после выявления случаев коррупции в правительстве. Участники акции подожгли ряд государственных зданий в столице.
Редакция сообщает, что на фоне массовых протестов премьер-министр Непала объявил о своей отставке. Во время событий министр финансов Прасад Паудел, пытаясь скрыться от преследования разгневанной толпы, был схвачен на берегу реки и брошен протестующими в реку.
По имеющимся данным, во время акций протеста президентский дворец был полностью сожжен и выведен из строя. Ситуация в стране остается напряженной.