Nepalda etirazlar prezident sarayının yandırılması ilə nəticələndi
Nepalda hökumətdə korrupsiya hallarının üzə çıxmasından sonra ölkə boyu geniş etirazlar başlayıb. Aksiya iştirakçıları paytaxtda bir sıra dövlət binalarını yandırıblar.
Redaksiya xəbər verir ki, kütləvi etirazların fonunda Nepalın Baş naziri istefa verdiyini açıqlayıb. Hadisələr zamanı maliyyə naziri Prasad Paudel qəzəbli kütlənin təqibindən qaçmağa çalışarkən çayın kənarında yaxalanıb və etirazçılar tərəfindən çaya atılıb.
Məlumata görə, etiraz aksiyaları zamanı Prezident sarayının tamamilə yanaraq sıradan çıxması qeyd olunub. Ölkədə vəziyyət gərgin olaraq qalır.

Widespread protests have erupted across Nepal following the exposure of corruption cases within the government. Protesters set fire to several government buildings in the capital.
The editorial office reports that amid the mass protests, Nepal's Prime Minister announced his resignation. During the events, Finance Minister Prasad Paudel was caught by the riverbank while trying to escape the pursuit of an angry crowd and was thrown into the river by protesters.
According to information, the Presidential Palace was completely burned down and rendered unusable during the protest actions. The situation in the country remains tense.