Nazir “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində inşa edilən futbol meydançasının açılışına qatılıb
Sentyabrın 8-də “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhəri 247 nömrəli tam məktəbdə inşa edilən futbol meydançasının açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının prezidenti Rövşən Nəcəf, Ukrayna Futbol Assosiasiyasının prezidenti Andriy Şevçenko, futbol ictimaiyyətinin nümayəndələri, məktəblilər iştirak ediblər.
Çıxışlar zamanı bu kimi layihələrin məktəblilərin sağlam böyüməsi, idman mədəniyyətinin formalaşması və futbolun kütləviləşdirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığı xüsusi vurğulanıb. Tədbir zamanı FIFA prezidenti Canni İnfantinonun layihənin uğurla həyata keçirilməsinə dair videomüraciəti də yayımlanıb.
Qeyd edək ki, AFFA dünyada “FIFA Arena” layihəsini tamamlayan ilk 11 ölkə arasında yer alır. Milli assosiasiya 2 məktəbdə (Bakı şəhəri 138 və 247 nömrəli tam orta məktəblər) meydança inşa edib və bu layihədən birbaşa 6000-dən çox şagird faydalanacaq.

Министр принял участие в открытии футбольной площадки, построенной в рамках проекта «FIFA Arena»
8 сентября состоялась церемония открытия футбольной площадки, построенной в рамках проекта «FIFA Arena» в полной средней школе № 247 города Баку.
В мероприятии приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев, президент Ассоциации футбольных федераций Азербайджана Ровшан Наджаф, президент Украинской ассоциации футбола Андрей Шевченко, представители футбольной общественности, школьники.
Во время выступлений было особо подчеркнуто, что подобные проекты имеют важное значение для здорового развития школьников, формирования спортивной культуры и популяризации футбола. В ходе мероприятия также было показано видеообращение президента FIFA Джанни Инфантино об успешной реализации проекта.
Отметим, что АФФА входит в число первых 11 стран мира, завершивших проект «FIFA Arena». Национальная ассоциация построила площадки в 2 школах (полные средние школы № 138 и № 247 города Баку), и более 6000 учащихся получат прямую выгоду от этого проекта.