Nazir “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində inşa edilən futbol meydançasının açılışına qatılıb
Sentyabrın 8-də “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhəri 247 nömrəli tam məktəbdə inşa edilən futbol meydançasının açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının prezidenti Rövşən Nəcəf, Ukrayna Futbol Assosiasiyasının prezidenti Andriy Şevçenko, futbol ictimaiyyətinin nümayəndələri, məktəblilər iştirak ediblər.
Çıxışlar zamanı bu kimi layihələrin məktəblilərin sağlam böyüməsi, idman mədəniyyətinin formalaşması və futbolun kütləviləşdirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığı xüsusi vurğulanıb. Tədbir zamanı FIFA prezidenti Canni İnfantinonun layihənin uğurla həyata keçirilməsinə dair videomüraciəti də yayımlanıb.
Qeyd edək ki, AFFA dünyada “FIFA Arena” layihəsini tamamlayan ilk 11 ölkə arasında yer alır. Milli assosiasiya 2 məktəbdə (Bakı şəhəri 138 və 247 nömrəli tam orta məktəblər) meydança inşa edib və bu layihədən birbaşa 6000-dən çox şagird faydalanacaq.

Minister Attended the Opening of a Football Pitch Built Within the "FIFA Arena" Project
On September 8, the opening ceremony of a football pitch built within the framework of the “FIFA Arena” project at Baku City Full School No. 247 was held.
The event was attended by Minister of Science and Education Emin Amrullayev, President of the Association of Football Federations of Azerbaijan Rovshan Najaf, President of the Ukrainian Football Association Andriy Shevchenko, representatives of the football community, and schoolchildren.
During the speeches, it was particularly emphasized that such projects are of great importance for the healthy development of schoolchildren, the formation of a sports culture, and the popularization of football. During the event, a video message from FIFA President Gianni Infantino regarding the successful implementation of the project was also broadcast.
It should be noted that AFFA is among the first 11 countries in the world to complete the “FIFA Arena” project. The national association has built pitches in 2 schools (Baku City Full Secondary Schools No. 138 and No. 247), and more than 6,000 students will directly benefit from this project.