“mygov” platformasında rəqəmsal məlumatların əhatə dairəsi genişlənməyə davam edir. Belə ki, platformanın təhsil və tibb bölmələrinə yeni məlumatlar əlavə olunub.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) Elm və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlığı nəticəsində Xaricdə Dövlət Proqramı və Hökumətlərarası Təqaüd Proqramı (HTP) çərçivəsində təhsil alan şəxslərin təhsil məlumatları artıq “mygov” platformasında əlçatan olub. İstifadəçilər məlumatlarla həm veb, həm də mobil tətbiq üzərindən tanış ola, onları sənəd formasında yükləyə və digər tərəflərlə paylaşa bilərlər. Sözügedən məlumatlar platformanın “Təhsil” kateqoriyasında yer alır.
Bundan başqa, “Övladlarımın peyvənd məlumatları” bölməsinə yeni məlumatlar əlavə edilib. Belə ki, vətəndaşlar bölmənin “Peyvənd təqvimi” hissəsində övladlarının yaş dövrünə uyğun vurulmalı peyvəndlərin siyahısı barədə ətraflı məlumat əldə edə biləcəklər. Məlumatlar həm veb, həm də mobil versiya üzərindən əlçatandır.
Əlavə olaraq, İRİA-nın İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi və TƏBİB ilə birgə əməkdaşlığı nəticəsində “mygov” platformasına xəstəlik tarixçəsi (epikriz) məlumatları inteqrasiya olunub. Vətəndaşlar bu bölmədə anamnestik məlumatlar, müayinələrin nəticələri, diaqnozlar, tətbiq edilmiş müalicə tədbirləri və tibbi tövsiyələrlə tanış ola, həmçinin həmin məlumatları yükləyə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu məlumatlara veb sayt üzərindən “Tibb məlumatlarım” bölməsi, mobil tətbiqdə isə “Sağlamlıq” kateqoriyası vasitəsilə rahat şəkildə çıxış imkanı mövcuddur.

The scope of digital data on the “mygov” platform continues to expand. New data has been added to the education and medical sections of the platform.
As a result of joint cooperation between the Innovation and Digital Development Agency (IDDA) and the Ministry of Science and Education, the education data of individuals studying within the framework of the State Program Abroad and the Intergovernmental Scholarship Program (ISP) is now accessible on the “mygov” platform. Users can view this information via both the web and mobile applications, download it in document form, and share it with other parties. The aforementioned data is located in the “Education” category of the platform.
Furthermore, new information has been added to the “My Children's Vaccination Data” section. Citizens will be able to obtain detailed information about the list of vaccines to be administered to their children according to their age group in the “Vaccination Calendar” part of the section. The information is accessible via both web and mobile versions.
Additionally, as a result of joint cooperation between IDDA, the State Agency for Compulsory Medical Insurance, and TƏBİB, medical history (epicrisis) data has been integrated into the “mygov” platform. In this section, citizens can review anamnestic data, examination results, diagnoses, applied treatment measures, and medical recommendations, and also download this information.
It should be noted that this information is easily accessible via the “My Medical Data” section on the website and the “Health” category in the mobile application.