“mygov” platformasında rəqəmsal məlumatların əhatə dairəsi genişlənməyə davam edir. Belə ki, platformanın təhsil və tibb bölmələrinə yeni məlumatlar əlavə olunub.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) Elm və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlığı nəticəsində Xaricdə Dövlət Proqramı və Hökumətlərarası Təqaüd Proqramı (HTP) çərçivəsində təhsil alan şəxslərin təhsil məlumatları artıq “mygov” platformasında əlçatan olub. İstifadəçilər məlumatlarla həm veb, həm də mobil tətbiq üzərindən tanış ola, onları sənəd formasında yükləyə və digər tərəflərlə paylaşa bilərlər. Sözügedən məlumatlar platformanın “Təhsil” kateqoriyasında yer alır.
Bundan başqa, “Övladlarımın peyvənd məlumatları” bölməsinə yeni məlumatlar əlavə edilib. Belə ki, vətəndaşlar bölmənin “Peyvənd təqvimi” hissəsində övladlarının yaş dövrünə uyğun vurulmalı peyvəndlərin siyahısı barədə ətraflı məlumat əldə edə biləcəklər. Məlumatlar həm veb, həm də mobil versiya üzərindən əlçatandır.
Əlavə olaraq, İRİA-nın İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi və TƏBİB ilə birgə əməkdaşlığı nəticəsində “mygov” platformasına xəstəlik tarixçəsi (epikriz) məlumatları inteqrasiya olunub. Vətəndaşlar bu bölmədə anamnestik məlumatlar, müayinələrin nəticələri, diaqnozlar, tətbiq edilmiş müalicə tədbirləri və tibbi tövsiyələrlə tanış ola, həmçinin həmin məlumatları yükləyə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu məlumatlara veb sayt üzərindən “Tibb məlumatlarım” bölməsi, mobil tətbiqdə isə “Sağlamlıq” kateqoriyası vasitəsilə rahat şəkildə çıxış imkanı mövcuddur.

В платформу “mygov” интегрированы новые данные
На платформе “mygov” продолжает расширяться охват цифровых данных. Так, в разделы образования и медицины платформы были добавлены новые данные.
В результате совместного сотрудничества Агентства инноваций и цифрового развития (АИЦР) с Министерством науки и образования, образовательные данные лиц, обучающихся в рамках Государственной программы за рубежом и Межправительственной стипендиальной программы (МСП), теперь доступны на платформе “mygov”. Пользователи могут ознакомиться с данными как через веб-версию, так и через мобильное приложение, загрузить их в виде документа и поделиться с другими сторонами. Указанные данные находятся в категории “Образование” платформы.
Кроме того, в раздел “Данные о вакцинации моих детей” добавлены новые сведения. Так, граждане смогут получить подробную информацию о списке вакцин, которые должны быть введены их детям в соответствии с возрастом, в разделе “Календарь прививок”. Данные доступны как через веб-версию, так и через мобильную версию.
Дополнительно, в результате совместного сотрудничества АИЦР с Государственным агентством по обязательному медицинскому страхованию и TƏBİB, в платформу “mygov” интегрированы данные истории болезни (эпикриз). В этом разделе граждане могут ознакомиться с анамнестическими данными, результатами обследований, диагнозами, примененными лечебными мероприятиями и медицинскими рекомендациями, а также загрузить эти данные.
Отметим, что доступ к этим данным удобно осуществляется через раздел “Мои медицинские данные” на веб-сайте, а в мобильном приложении – через категорию “Здоровье”.