İranın ali dini lideri Müctəba Hüseyni Xamenei ölkə vətəndaşlarına müraciət edərək diqqətçəkən mesajlar verib.
Modern.az yerli mediaya istinadən xəbər verir ki, o, çıxışında mövcud şəraitdə cəmiyyət daxilində birlik və qarşılıqlı həssaslığın qorunmalı olduğunu vurğulayıb.
Xameneinin sözlərinə görə, müharibə ilə bağlı yaranan çatışmazlıqlar qaçılmazdır, lakin insanların bir-birinə dəstəyi bu təsirləri azalda bilər.
Müraciətdə ikinci vacib məqam informasiya təhlükəsizliyi ilə bağlı olub. O, iranlıları “düşmən tərəfindən dəstəklənən” media resurslarından uzaq durmağa çağırıb və bu cür mənbələrin yaydığı məlumatlara inanmamağı tövsiyə edib.
Xamenei üçüncü mesajında isə daha sərt mövqe sərgiləyib. O, qeyd edib ki, xalq şəhidlərin qisasını almaq əzmini itirməməli və bu günün gələcəyini gözləməlidir.

Высший религиозный лидер Ирана Муджтаба Хусейни Хаменеи обратился к гражданам страны с примечательными посланиями.
Modern.az со ссылкой на местные СМИ сообщает, что в своем выступлении он подчеркнул необходимость сохранения единства и взаимной чуткости внутри общества в сложившихся условиях.
По словам Хаменеи, дефицит, возникающий в связи с войной, неизбежен, но поддержка людей друг другом может уменьшить эти последствия.
Второй важный момент в обращении касался информационной безопасности. Он призвал иранцев держаться подальше от медиаресурсов, «поддерживаемых врагом», и не верить информации, распространяемой такими источниками.
В своем третьем послании Хаменеи занял более жесткую позицию. Он отметил, что народ не должен терять решимости отомстить за мучеников и должен ждать будущего этого дня.