ABŞ Ağ Evindən sülh danışıqları ilə bağlı mühüm açıqlama verildi
Ağ Evin sözçüsü bildirib ki, ötən həftə ərzində ABŞ həm Ukraynanı, həm də Rusiyanı danışıqlar masasına gətirməklə sülh sazişi istiqamətində ciddi irəliləyiş əldə edib.
Redaksiya xəbər verir ki, sözçünün açıqlamasına əsasən, prosesin tam nəticələnməsi üçün hələ əlavə görüşlər tələb edən bir neçə həssas, lakin aşılmaz olmayan detal üzərində iş aparılır.
Mənbələr bildirir ki, Vaşinqtonun vasitəçiliyi ilə gedən danışıqlarda tərəflərin müəyyən maddələr üzrə yaxınlaşması qeydə alınıb və diplomatik səylər intensiv şəkildə davam edir.

Из Белого дома США поступило важное заявление по мирным переговорам
Представитель Белого дома заявил, что за прошедшую неделю США добились значительного прогресса в направлении мирного соглашения, усадив за стол переговоров как Украину, так и Россию.
Редакция сообщает, что, согласно заявлению представителя, ведется работа над несколькими деликатными, но преодолимыми деталями, которые требуют дополнительных встреч для полного завершения процесса.
Источники сообщают, что на переговорах при посредничестве Вашингтона зафиксировано сближение позиций сторон по определенным пунктам, и дипломатические усилия интенсивно продолжаются.