Hindistanın Baş naziri Narendra Modi Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının Tyancin şəhərində keçirilən Zirvə Toplantısı çərçivəsində Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə görüşdüyünü açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Modi X platformasında yazıb: “Prezident Putinlə görüşmək həmişə xoşdur. Tyancində görüşlər davam edir! Zirvə tədbirləri çərçivəsində Prezident Putin və Prezident Si ilə fikir mübadiləsi apardıq. Zirvə məkanındakı iclasdan sonra Prezident Putinlə birlikdə ikitərəfli görüş yerinə getdik. Onunla söhbətlər həmişə faydalıdır.”
Modi sammit çərçivəsində digər ölkələrin liderləri ilə də görüşlər keçirib, lakin onun Putin sevgisi diqqət çəkib.

Любовь Моди к Путину стала предметом обсуждения – ФОТО
Премьер-министр Индии Нарендра Моди объявил о встрече с президентом России Владимиром Путиным в рамках Саммита Шанхайской организации сотрудничества, проходящего в городе Тяньцзинь.
Редакция сообщает, что Моди написал на платформе X: “Всегда приятно встречаться с президентом Путиным. Встречи в Тяньцзине продолжаются! В рамках мероприятий Саммита мы обменялись мнениями с президентом Путиным и председателем Си. После заседания на площадке Саммита мы вместе с президентом Путиным отправились на место двусторонней встречи. Беседы с ним всегда полезны.
Моди также провел встречи с лидерами других стран в рамках саммита, однако его любовь к Путину привлекла внимание.