Milli Məclisin növbəti iki plenar iclasının gündəliyi məlum olub
Milli Məclisin payız sessiyasının dekabrın 2-də və 3-də keçiriləcək plenar iclasının gündəliyi açıqlanıb.
Redaksiya xəbər verir ki, iclasın gündəliyinə 6 məsələ daxil edilib:
1. "Azərbaycan Respublikasının 2026-cı il dövlət büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
2. "Dövlət sosial müdafiə fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
3. "İşsizlikdən sığorta fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
4. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün yaşayış minimumu haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
5. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün ehtiyac meyarının həddi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, "Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi deputatının statusu haqqında", "Sosial sığorta haqqında", "Hərbi qulluqçuların dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Məhkəmə və hüquq mühafizə orqanları işçilərinin dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Tibbi sığorta haqqında", "Dövlət rüsumu haqqında", "Şəkərli diabet xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Azərbaycan Respublikasının diplomatik nümayəndəliklərində və konsulluqlarında xidmət keçən diplomatik xidmət orqanı əməkdaşlarının dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Hemofiliya və talassemiya irsi qan xəstəliklərinə düçar olmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Sığorta fəaliyyəti haqqında", "İstehsalatda bədbəxt hadisələr və peşə xəstəlikləri nəticəsində peşə əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından icbari sığorta haqqında", "Dağınıq skleroz xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Uşaqların icbari dispanserizasiyası haqqında", "Gömrük tarifi haqqında", "Nağdsız hesablaşmalar haqqında" və "Əlilliyi olan şəxslərin hüquqları haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).

Agenda for the National Assembly's next two plenary sessions revealed
The agenda for the plenary sessions of the National Assembly's autumn session, to be held on December 2nd and 3rd, has been announced.
The editorial office reports that 6 issues have been included in the session's agenda:
1. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the State Budget of the Republic of Azerbaijan for 2026" (second reading).
2. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the Budget of the State Social Protection Fund for 2026" (second reading).
3. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the Budget of the Unemployment Insurance Fund for 2026" (second reading).
4. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the Subsistence Minimum in the Republic of Azerbaijan for 2026" (second reading).
5. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the Poverty Line in the Republic of Azerbaijan for 2026" (second reading).
6. Draft law of the Republic of Azerbaijan on making amendments to the Tax Code of the Republic of Azerbaijan, and to the laws of the Republic of Azerbaijan "On the Status of a Deputy of the National Assembly of the Republic of Azerbaijan", "On Social Insurance", "On State Compulsory Personal Insurance of Military Personnel", "On State Compulsory Personal Insurance of Employees of Judicial and Law Enforcement Agencies", "On Medical Insurance", "On State Duty", "On State Care for Persons Suffering from Diabetes Mellitus", "On State Compulsory Personal Insurance of Employees of Diplomatic Service Bodies Serving in Diplomatic Missions and Consulates of the Republic of Azerbaijan", "On State Care for Persons Suffering from Hemophilia and Thalassemia Hereditary Blood Diseases", "On Insurance Activity", "On Compulsory Insurance against Loss of Professional Working Capacity as a Result of Industrial Accidents and Occupational Diseases", "On State Care for Persons Suffering from Multiple Sclerosis", "On Compulsory Dispensary Examination of Children", "On Customs Tariff", "On Non-Cash Settlements", and "On the Rights of Persons with Disabilities" (second reading).