MİDA binalarında kanalizasiya problemi: Mənzillər üfunət içində
Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsi, "MİDA-1" yaşayış kompeksində sakinlər kanalizasiya xətlərindən gələn havanın sanitar qovşaqdan sızaraq evlərə yayılmasından narahatdırlar.
Xüsusu ilə küləkli havalarda mənzillərdə üfunət iyindən yaşamaq mümkün olmur.
Bu barədə "Hövsan MİDA-1" sakinləri "Sitat.info" ya məlumat veriblər. Onlar bildiriblər ki, hamam sanitar qovşağında su axacaqları kanalizasiya xəttinə birbaşa qoşulduğundan və önləyici qurğular yerləşdirmədiyindən kanalizasiyadan evlərə hava axını var. Və bu da kanalizasiyadan gələn çirkli havanın evə dolmasına gətirib çıxarır. Nəticədə dözülməz vəziyyət yaranır.
Bu durum təkcə qoxu ilə bağlı narahatlıq yaratmır, həm də xəstəlik mənbəyidir.
Məsələ ilə bağlı "Hövsan MİDA-2" sakinləri ilə də əlaqə saxladıq. Bildirdilər ki, eyni problem orada da var. Hətta santexnik ustaları belə bu problemi həll edə bilmir. Çıxış yolu sanitar qovşaqda kanalizasiya sistemini dağıdıb yenidən qurmaqdır ki, bu da baha başa gələn prosesdir.

Проблема канализации в зданиях MİDA: Квартиры в зловонии
Жители жилого комплекса "MİDA-1" в поселке Ховсан Сураханского района обеспокоены тем, что воздух из канализационных линий просачивается из санузлов и распространяется по домам.
Особенно в ветреную погоду в квартирах невозможно жить из-за зловония.
Об этом сообщили жители "Ховсан MİDA-1" порталу "Sitat.info". Они заявили, что поскольку водостоки в ванной комнате напрямую подключены к канализационной линии и не установлены предотвращающие устройства, происходит приток воздуха из канализации в дома. Это приводит к заполнению домов грязным воздухом из канализации. В результате создается невыносимая ситуация.
Эта ситуация не только вызывает беспокойство из-за запаха, но и является источником болезней.
Мы также связались с жителями "Ховсан MİDA-2" по этому вопросу. Они сообщили, что там существует та же проблема. Даже сантехники не могут решить эту проблему. Выход — демонтировать и заново установить канализационную систему в санузле, что является дорогостоящим процессом.