Cari ilin aprel–iyul aylarını əhatə edən könüllülük proqramı gənclərin bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirməsi, sosial layihələrə fəal qoşulması və media sahəsində praktiki təcrübə toplaması üçün geniş imkanlar yaradıb. Könüllülər müxtəlif təlimlərdə, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə təmsil olunub, eyni zamanda Agentlik tərəfindən həyata keçirilən “Media savadlılığı” həftəsinin və 3-cü Şuşa Qlobal Media Forumunun təşkilində iştirak ediblər.
MEDİA könüllüləri ilə görüş keçirən Agentliyin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov könüllülərin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək gənclərin təşəbbüskarlığı və məsuliyyətli yanaşmasının proqramın uğurla yekunlaşmasında mühüm rol oynadığını qeyd edib. O, MEDİA könüllülərinin xüsusilə 3-cü Şuşa Qlobal Media Forumundakı rolundan, göstərdikləri yaradıcı yanaşma və komanda ruhundan bəhs edib
Sonda “MEDİA könüllüləri” Proqramını müvəffəqiyyətlə başa vuran 60-a yaxın gəncə sertifikatlar təqdim olunub.

Очередная волонтерская программа Агентства по развитию медиа успешно завершилась
Очередная волонтерская программа Агентства по развитию медиа Азербайджанской Республики успешно завершилась.
Волонтерская программа, охватывающая апрель–июль текущего года, создала широкие возможности для развития знаний и навыков молодежи, ее активного участия в социальных проектах и получения практического опыта в медиасфере. Волонтеры были представлены на различных тренингах, местных и международных мероприятиях, а также приняли участие в организации Недели «Медиаграмотности» и 3-го Шушинского глобального медиафорума, проводимых Агентством.
Исполнительный директор Агентства Ахмед Исмайылов, встретившийся с волонтерами MEDİA, высоко оценил их деятельность и отметил, что инициативность и ответственный подход молодежи сыграли важную роль в успешном завершении программы. Он рассказал о роли волонтеров MEDİA, в частности, на 3-м Шушинском глобальном медиафоруме, об их творческом подходе и командном духе.
В заключение почти 60 молодым людям, успешно завершившим программу «Волонтеры MEDİA», были вручены сертификаты.