Medianın İnkişafı Agentliyində antikorrupsiya mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin inzibati binasında Agentliyin əməkdaşları üçün “Antikorrupsiya davranış modelinin yaradılması və antikorrupsiya mədəniyyətinin formalaşdırılması” mövzusunda təlim keçirilib.
“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində təşkil olunan tədbir antikorrupsiya sahəsində nəzəri biliklərin artırılması, hüquqpozmalara görə məsuliyyət məsələləri barədə məlumatlılığın gücləndirilməsi, həmçinin dövlətçilik prinsiplərinə uyğun etik davranış vərdişlərinin möhkəmləndirilməsi məqsədi daşıyıb.
Baş Prokurorluğun Elm-Tədris Mərkəzinin və Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin nümayəndələri təlimçi qismində çıxış edərək korrupsiyanın anlayışı, mahiyyəti, onun cəmiyyətə təsiri, korrupsiyaya qarşı mübarizənin zəruriliyi, o cümlədən korrupsiya ilə əlaqədar hüquqpozmalar və həmin hüquqpozmalara görə məsuliyyət tədbirləri barədə geniş məlumat verib.
Təlim çərçivəsində Konstitusiyanın dövlət idarəçiliyində rolu, dövlət suverenliyinin qorunmasında hüquqi prinsiplər, həmçinin milli qanunvericilik kontekstində etik davranış qaydaları və mövzu ilə bağlı digər aktual məsələlər üzrə müzakirələr aparılıb.

A training on the topic of “Creation of an Anti-Corruption Behavior Model and Formation of an Anti-Corruption Culture” was held for the employees of the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan in the Agency's administrative building.
The event, organized within the framework of the “Year of Constitution and Sovereignty,” aimed to increase theoretical knowledge in the field of anti-corruption, strengthen awareness about issues of responsibility for legal offenses, and reinforce ethical behavior habits in line with statehood principles.
Representatives of the Scientific-Educational Center of the General Prosecutor's Office and the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General acted as trainers, providing extensive information about the concept and essence of corruption, its impact on society, the necessity of combating corruption, including legal offenses related to corruption and measures of responsibility for such offenses.
Within the framework of the training, discussions were held on the role of the Constitution in public administration, legal principles in protecting state sovereignty, as well as rules of ethical conduct in the context of national legislation and other topical issues related to the subject.